Nauji koronavirusinės infekcijos atvejai Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.

Per praėjusią parą izoliuoti 1177 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 57 924 asmenys.  

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 43. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Naujas protrūkis užfiksuotas Šakių vaikų darželyje ,,Klevelis“. Iš viso patvirtinti 2 atvejai. Per vakar dieną susirgo 1 asmuo, kuris buvo saviizoliacijoje dėl turėto sąlyčio.

Tęsiasi protrūkiai Marijampolės ligoninės Chirurgijos skyriuje. Iš viso nustatyta 13 atvejų, iš kurių 1 antrinis.  

Taip pat tebesitęsia protrūkis Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriuje. Iš viso protrūkyje patvirtinta 30 atvejų.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Susirgo 4 pacientai.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. COVID-19 liga patvirtinta 4 darbuotojams.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos Saulėtekio progimnazijoje. Registruoti du tarpusavyje susiję susirgimai. Susirgo 1 darbuotojas ir 1 moksleivis.

Nustatyti trys antriniai atvejai, susiję su protrūkiu Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“. Su protrūkiu siejama 15 atvejų. Susirgo 4 ugdytiniai, 4 darbuotojas ir 7 antriniai atvejai.

Nustatytas atvejis, siejamas su protrūkiu Klaipėdoje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje laivų konstrukcijų gamyba. Iš viso su protrūkiu siejama 30 susirgimų.

Vilniaus miesto ugdymo įstaigoje UAB Taškius šiuo metu iš viso yra užfiksuota 12 atvejų, iš kurių 1 antrinis.

Taip pat atvejai užfiksuoti Vilniuje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje baldų gamyba ir prekyba. Iš viso patvirtinti 9 atvejai, iš kurių 3 yra antriniai.

Per vakar parą 1 atvejis patvirtintas Vilniuje įsikūrusiuose nakvynės namuose Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinuosiuose namuose. Iš viso užfiksuoti 3 atvejai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento protrūkyje buvo patvirtintas dar vienas pirminis atvejis. Iš viso šiame protrūkyje jau patvirtinti 7 atvejai, iš kurių vienas yra antrinis.

Nauji protrūkis užfiksuotas Vilniuje įsikūrusioje popieriaus gamyba užsiimančioje įmonėje nustatyta 10 atvejų.

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos protrūkyje iš viso nustatyti 9 atvejai. Izoliuojami ir tiriami sąlytį turėję asmenys.

Socialinės globos ir slaugos įstaigoje UAB Addere Trakuose iš viso nustatyta 17 atvejų. Vykstama į protrūkio vietą.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, Trakų ligoninėje, iš viso šiuo metu yra nustatyti 2 atvejai.

Šiaulių mieste registruotas naujas protrūkis. Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo valdymo automatikos gamyba užsiimančioje įmonėje iš viso patvirtinta 3 atvejai.

Tęsiasi protrūkis Šiaulių lopšelyje–darželyje „Pupų pėdas“. Patvirtinti 5 nauji atvejai. Bendras atvejų skaisčius šiuo metu yra 11, iš kurių 1 antrinis atvejis patvirtintas šeimoje.

Joniškio rajono Gataučių ŽŪB patvirtintas bendras atvejų skaičius protrūkyje – 16. Patvirtinti 6 antriniai šeimos nariams ir 10 atvejų patvirtinta darbuotojams.

Telšių rajone įsikūrusioje medienos gaminių gamyba ir prekyba užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai. Iš viso protrūkyje patvirtinti 8 COVID-19 ligos atvejai.

VMVT Telšių departamento Rietavo padalinyje nustatytas 1 COVID-19 ligos atvejis ir 2 antriniai šeimoje.
Iš viso patvirtinti 4 atvejai: 2 pirminiai ir 2 antriniai šeimoje.

Naujas protrūkis nustatytas mažmeninę prekybą vykdančioje parduotuvėje Lazdijų rajone, COVID-19 liga patvirtinta 2 asmenims. Nustatyti 6 mažos rizikos sąlytį turėję asmenys, užregistruoti tyrimui.

Tęsiasi protrūkis Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje Aštrios Kirsnos kaime, VSAT Kabelių užkardoje.

Su Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės protrūkiu siejami 4 atvejai. COVID-19 liga susirgo 4 pacientai.

Tęsiasi protrūkis Utenos ligoninėje. Per vakar parą šiame protrūkyje užregistruoti 3 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Utenos rajone įsikūrusioje krovinių gabenimu užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai.

Drabužių siuvimu užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Utenos rajono savivaldybėje užregistruoti 3 COVID-19 atvejai, iš kurių 1 antrinis šeimoje.

Tęsiasi protrūkis Utenos apylinkės teismo Visagino rūmuose. Per vakar parą užregistruotas 1 koronavirusinės infekcijos atvejis. Iš viso užregistruoti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 40.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: