Nauji veidai Respublikinės Panevėžio ligoninės pulmonologų gretose

Pulmonologija – medicinos sritis, tirianti kvėpavimo organus (trachėją, bronchus, plaučius, krūtinplėvę) ir jų ligas. Deja, tačiau kvėpavimo sistemos ligos yra 1-2 vietoje pagal susirgimų dažnumą ir 3 vietoje pagal mirtingumą (po širdies ir kraujagyslių sistemos ligų bei infekcijų). Dažniausiai šių susirgimų užkratas, sukeliamas įvairių mikroorganizmų, plinta oro lašeliniu būdu. Kvėpavimo sistemos ligos vystosi, jeigu ligos sukėlėjų koncentracija yra labai didelė, o mūsų imuninė sistema susilpnėjusi ir nesugeba kovoti su infekcijomis, bakterijomis ir virusais.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirba gydytojai pulmonologai, kurie šiuolaikine įranga atlieka plataus profilio plaučių funkcinius tyrimus, sudėtingas plataus profilio intervencines procedūras, kurios, tam tikrais atvejais, gali atitolinti chirurginių procedūrų poreikį, arba jas pakeisti, minimalizuojant galimų komplikacijų pasireiškimo dažnį.

Kiekvienais metais Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojų specialistų korpusą papildo vis gausesnis jaunų specialistų, ką tik baigusių medicinos mokslus aukštosiose mokyklose, būrys. Šiuo klausimu savo įžvalgomis dalinasi ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams, gydytojas pulmonologas dr. Mindaugas Vaitkus: „ Visada labai džiaugiamės į mūsų ligoninę atvykstančiais dirbti jaunais specialistais. Prieš pasirinkdami savo pirmąją darbo vietą, jie renka informaciją apie šalies gydymo įstaigas, jų teikiamas paslaugas, profesinės ir vadybinės veiklos galimybes. Matydami, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė daug investuoja į naujos, moderniausios medicinos įrangos įsigijimą, remia ir palaiko jaunų specialistų iniciatyvas, pasvertus ir ambicingus jų siekius, vis dažniau renkasi mūsų ligoninę. Tai – ir džiugina, ir įpareigoja. Ateidami dirbti pas mus, jauni specialistai atsineša naujų žinių, naujų minčių kaip pagerinti pacientų prieinamumą asmens sveikatos priežiūros paslaugų gavimo klausimais, taiko naujas gydymo ir diagnostikos metodikas, aktyviai domisi inovacijomis. O mūsų pareiga – užtikrinti reikiamas sąlygas, kad būtų įgyvendintos tiek jaunų gydytojų pamatuotos ambicijos, tiek ligoninės veiklos uždaviniai. Kalbant apie pulmonologiją, noriu pasakyti, kad pastebime, jog daugėja susirgimų, susijusių su kvėpavimo sistemos ligomis. Todėl ligoninė plečia šių susirgimų diagnostikos ir gydymo galimybes bei apimtis. Džiaugiamės, kad šį mėnesį ligoninėje dirbančių pulmonologų gretas papildė jauna specialistė gydytoja pulmonologė Akvilina Žiūkaitė, kuri dirbs tiek skyriuje, tiek Konsultacijų poliklinikoje bei atliks intervencinius invazinius tyrimus“.

„Esu kilusi iš nedidelio kaimelio Birštono rajone. Mokiausi Prienų „Ąžuolo“ vidurinėje mokykloje, vėliau – „Žiburio“ gimnazijoje. Jau tada žinojau, kad noriu tapti gydytoja. Mokiausi Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Vasaros metu atlikau praktiką Kauno klinikinėje ligoninėje bei LSMUL Kauno klinikose. Praktikų metu supratau, kad labiausiai mane domina pulmonologijos sritis. Įgijusi medicinos gydytojo kvalifikaciją, nusprendžiau stoti į pulmonologijos rezidentūrą. Ir nenusivyliau – ši medicinos sritis yra labai plati, apima dažnai sutinkamas obstrukcines plaučių ligas, plaučių uždegimines ligas ir tokias patologijas, kaip kvėpavimo sutrikimai miegant bei intersticinės plaučių ligos. Diagnostikos ir gydymo naujovės taip pat nestovi vietoje. Manau, kad pandemijos laikotarpiu pulmonologijos sritis tapo dar labiau dinamiškesnė – pulmonologams tenka susidurti ne tik su COVID – 19 liga sergančiais pacientais, bet ir su šios ligos sukeltomis komplikacijomis. Panevėžys iš tiesų gražus miestas, kuris dar ir sparčiai atsinaujina. Džiaugiuosi galėdama įsilieti į Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvą ir savo darbu prisidėti prie savalaikių ir kokybiškų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo gyventojams“, – mintimis dalinosi jauna specialistė gydytoja pulmonologė Akvilina Žiūkaitė.

Naujausi epidemiologiniai tyrimai rodo, kad sergamumas kvėpavimo ligomis nuolat didėja. Taigi, jei Jus ilgą laiką vargina kosulys, skausmai krūtinėje ir/ar karščiavimas, atsikosite kraujo, vargina dusulys, nedelsiant kreipkitės į Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistus pulmonologus ir pasitikrinkite plaučius dėl tuberkuliozės, dėl lėtinių obstrukcinių plaučių ligų, plaučių vėžio ar kitų kvėpavimo sistemos ligų.

Na, o mielai gydytojai Akvilinai gausaus ir draugiško Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvo vardu linkime  visokeriopos sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: