Naujiems darželinukams Panevėžyje vasarą vietos nebėra

Pastaraisiais metais visi Panevėžio miesto darželiai dirba visą vasarą. Vaikų grupės paprastai būna sukomplektuotos jau gegužės mėnesį ir naujiems darželinukams vasarą patekti į ugdymo įstaigą tampa tikru išūkiu. Į kelbliausią situaciją šiuo atveju pakliūna tėvai, netikėtai gavę darbo pasiūlymą ankščiau nei planavo. Nors darželiai dirba, jie priversi laukti, kuomet  grupėje atsilaisvins vieta mažyliui, o taip gali ir neįvykti.

Nors Panevėžyje darželinukams sudarytos sąlygos darželius lankyti visą vasarą, norintiems atvesti mažylius kiek ankščiau nei planuota, surasti vietą būsimam darželinukui gali tapti tikru iššūkiu. Grupes suformavę darželiai keisti vaikų skaičiaus nebeketina. Apie tai GNTV papasakojo rudenį pradėti dirbti planavusi, tačiau darbą ankščiau gavusi būsimo darželinuko mama.

Ar mažylis galės lankyti darželį aiškiau nepasidarė ir atėjus minėtai datai. Nors jau buvo pažadėta, kad vaiką bus galima pradėti vesti į darželį birželio pirmąją, mamai atėjus pasirašyti sutarties su įstaiga, netikėtai paaiškėjo, kad berniukui vietos darželyje, visgi, nėra.  Tad jauna moteris kreipėsi ir į kiek toliau nuo namų esančią  ugdymo įstaigą, tačiau nemaloni situacija pasikartojo. Mamos paprašyta palaukti, o laikas, kada reikės pradėti eiti į darbą, nenumaldomai artėja.

Nesėkmingai darželį vaikui bandanti rasti mama teigia, kad jai situaciją lengvina tai, jog turi artimą žmogų, kuris keletą dienų su mažuoju galės pabūti, tačiau į panašią padėtį papuolusiems dirbantiems ir artimųjų mieste neturintiems tėvams, ar vienišai mamai, gali kilti kur kas daugiau problemų.

Anot Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų specialistės Ramunės Šileikienės,  galimybė vaikui patekti į darželį yra ir vasarą, tiesa, reikia patikrinti, kur yra laisvų vietų ir kreiptis į pačią įstaigą.

Jei sistemos rodmenys laisvas vietas rodo, o darželis nepriima, apie tai savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus specialistams reikėtų pranešti. Visgi, ankščiau lankyti kitą įstaigą pradėję vaikai turės galimybę ateityje patekti ir į norimą darželį.

Ramunė Šileikienė teigia, kad situaciją vaikams patekti į darželius vasarą kiek apsunkinti gali ir didėjantis darželių poreikis. Tėvai galimybe vesti mažuosius į darželį naudojasi vis dažniau. O ir besikeičianti situacija darbo rinkoje laukiančiųjų eiles vasarą tik padidina.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: