Lietuvos naujienos - Politika - 2020-01-08

Naujiena pasiilgusiems Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžio

Prezidentė Dalia Grybauskaitė žodžio kišenėje neieško. Pasiilgusiems jos komentarų ir įtaigaus kalbėjimo jau pakeliui nauja leidyklos „Tyto alba“ knyga su garsiausiais Prezidentės posakiais, įžvalgomis ir komentarais, metiniais pranešimais ir interviu. Tai ne vien tekstai, bet ir jų atsiradimo kontekstai. 

Knyga „Prezidentė. Tekstai ir kontekstai“ pasirodys vasarį prieš pat Knygų mugę. Beje, Knygų mugėje jau planuojami skaitytojųsusitikimai su Prezidente Dalia Grybauskaite. Naujoje knygoje – išraiškingiausi Prezidentės D. Grybauskaitės 2009–2019 metų pasisakymai, unikalūs posakiai, stipriausios kalbos, didžiausią atgarsį turėję interviu ir metiniai pranešimai.    

Prezidentės lyderystė pasižymėjo ne tik kitokia politine laikysena, bet ir netradicine kalbėsena. Taip kalbančio politinio lyderio Lietuva dar neturėjo: jos žodis ir drąsino, ir stabdė, įpareigojo ir piktino. Drąsią, aštrią ir taiklią retoriką D. Grybauskaitė išlaikė abi prezidentavimo kadencijas – tiek tarptautinėje erdvėje, kalbėdama apie geopolitinius iššūkius, tiek vertindama šalies gyvenimo aktualijas. Tai buvo kalbos, kurių su nekantrumu laukė visi: Lietuvos ir užsienio žurnalistai, politikai, diplomatai. Lūkestis – bus pasakyta kažkas stipraus. Prezidentės interviu nebuvo dažni, tačiau visada sulaukdavo plataus atgarsio.

Dėl atviro ir atkaklaus būdo bei tiesaus žodžio D. Grybauskaitė išsiskyrė ir iš linkusių kalbėti užuolankomis savo kolegų Europos Sąjungoje, todėl Briuselyje žurnalistai ją buvo praminę „doorstep’o karalien“ – lydere, kur aktualaus komentaro prie Europos Vadovų Tarybos „slenksčio“ nuolat laukdavo mikrofonų ir kamerų miškas. Įkvepiančios Prezidentės mintys, įžvalgos ir žodis – kiekvienam, kam svarbus viešasis kalbėjimas ir įdomi lyderio žodžio galia.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: