AINA.LT nuotr.

Naujos kadencijos Panevėžio miesto taryba gali likti be opozicinės frakcijos

Įsigaliojus Vietos savivaldos įstatymo pataisoms naujos kadencijos savivaldybių tarybų frakcijoje turės būti ne mažiau kaip keturi politikai arba vienu daugiau nei buvo iki šiol. Gal todėl vos pasibaigus rinkimams Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Panevėžio miesto skyrius išplatino pareiškimą su siūlymu prisijungti prie opozicinės koalicijos kūrimo.

Kažkada Panevėžio miesto taryboje turėję daugumą, konservatoriai Panevėžyje užleidžia pozicijas. Jei dabar miesto taryboje jie turi penkis savo atstovus, o jų kandidatas į merus Seimo narys Bronislovas Matelis vylėsi naujos kadencijos taryboje matyti bent šešis saviškius, tačiau panevėžiečių valia į valdžios rūmus bus pasiųsti vos trys politikai: Ignas Gaižiūnas, Indiana Grigienė ir Vitalijus Satkevičius.

Praėjusiuose vietos savivaldos rinkimuose Panevėžyje su trenksmu nugalėjo trečiai kadencijai perrinkto Ryčio Mykolo Račkausko vadovaujamas rinkimų komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui” ir gavęs penkiolika mandatų vienas pats užsitikrino patikimą valdančiąją daugumą.

Beje šią kadenciją su R.M.Račkausko vadovaujamu komitetu valdančiojoje koalicijoje dirba vėl į tarybą išrinkti socialdemokratai, valstiečiai, liberalai ir abu „Vardan Lietuvos” atstovai. Vienintelė iš buvusio judėjimo „Kartu” atstovė vėl patekusi į taryba Viktorija Vidžiūnienė kartu su trim kolegomis buvo irgi opozicijoje, tačiau ir prie jos nepritapo. Tad nejučia kyla klausimas ar kas nors susigundys konservatorių kvietimais.

Tris mandatus gavusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas Seimo narys Deividas Labanavičius sakė liksiantis Seime ir taip galėsiantis daugiau padėti Panevėžiui, o trys jo kolegos, kaip ir šioje kadencijoje jungsis prie valdančiosios daugumos. Politikas teigė dar rinkimų naktį pasveikinęs merą R.M.Račkauską su pergale ir gavęs kvietimą toliau dirbti kartu.

Socialdemokratas Ramūnas Vyžintas tikino, kad iš niekur jokio siūlymo negavęs, todėl nieko su politikos naujoke Simona Krupeckaite ir nesvarstęs. Anot jo, būtų prasmingiau dirbti valdančiojoje koalicijoje, nes opozicija – tik reklaminė poza.

„Susiklosčius tokiai situacijai Račkauskas Panevėžyje galės daryti ką nori ir jam nebėra reikalo kviesti ką nors prisijungti. Jei gautume siūlymą, svarstytume, tačiau mums priimtinas ir šveicariškas neutralitetas. Geriems sprendimams pritartume, blogiems – ne”,- sakė R.Vyžintas bei patikino, jog nematantis galimybių dirbti su konservatoriais.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos”, gavusios du mandatus, sąrašo lyderis Rimantas Narkūnas patikino jokių pasiūlymų negavęs, todėl negalėjo pasakyti ar sutiktų susidėti su opozicija. Jis sutiko, jog būtų geriau tęsti darbus ir likti valdančiojoje daugumoje.

Vienintelė komiteto „Panevėžio labui” atstovė naujos kadencijos taryboje V.Vidžiūnienė patikino iš pradžių prie kavos kalbėsianti su savo komanda, o paskui galbūt susitiksianti ir su konservatoriais.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: