TV3 nuotr.

Naujos TV3 laidos vedėjai Dzeranovai – apie tai, kodėl turėtume siekti ne dailių kūno linijų, o puikios savijautos

Sveikai gyventi svajojame visi, tačiau neretai nejučiomis ir patys tam priešinamės – atsisakome keisti tam tikrus savo įpročius, teigiame neturintys laiko aktyviam laisvalaikiui ar net sveikesniems pietums. Nuo naujo sezono į TV3 eterį žengianti laida „Į sveikatą“ parodys, kad mažais žingsneliais siekti sveikesnio gyvenimo – misija įmanoma. O, kaip sako laidos vedėjai, Dzeranovų šeima, prisijaukinę vieną sveikesnį įprotį, netrukus pastebėsite, kaip su juo natūraliai ateis ir daugybė kitų.

Ką pamatysime laidose?

Visus, kurie bijo imtis pokyčių, Alanas Dzeranovas skuba patikinti – pasiekti absoliučiai sveiką gyvenseną šiais laikais yra neįmanoma. Tačiau kiekvienas galime įdėti maksimaliai pastangų tam, kad gyvenimas taptų bent kiek sveikesnis.

„Tą įrodysime ir savo laidomis, kurių turinys bus nuolatos besikeičiantis. Visa laida yra paremta išskirtinai praktikiniais patyrimais – laukia ne itin daug teorijos, bet tikrai daug praktikos“, – intriguoja jis.

Alano žmona Agnė prideda, kad naujoji laida žmonėms įkvėps noro judėti, atrasti naujas veiklas, paskatins būti gryname ore ir ieškoti sveikesnių pasirinkimų virtuvėje. Taip pat laidose laukia ir intriguojantys iššūkiai.

„Kas kartą žiūrovų laukia ir įkvepiančio herojaus siužetas – visuomet ieškome žmonių, kurie yra įkvepiantys, patyrę įdomių transformacijų, jautę tiek pakilimus, tiek ir nuosmukius. Tai – žmonės, kurių įpročiai neatsiejami nuo geresnės gyvenimo kokybės. Norime žiūrovus įkvėpti sveikesnei gyvensenai per tokių herojų istorijas“, – prideda jis.

Visi žinome, kad juokas ilgina gyvenimą, tad šeštadienio laidos bus neatskiriamos ir nuo subtilaus humoro. „Juokas mums labai padeda išeiti iš stresinių būsenų, o bent jau mūsų šeimoje, geras humoro jausmas stiprina ir mūsų tarpusavio santykius. Alanas labai mėgsta prajuokinti vaikus ir mane pačią, tad savo laidose būsime tokie pat kaip ir gyvenime – gvildensime rimtas temas, bet nepamiršime ir gero humoro jausmo“, – šypteli Agnė.

Sveikesnis gyvenimas – misija įmanoma

Neretai tuos, kurie ima gyventi sveikiau, į priekį veda vienintelis noras – padailinti savo kūno linijas. Tačiau Agnė ir Alanas tikina, jog pagrindinis tikslas vis dėlto turėtų būti kitoks.

„Mūsų pagrindinis siekis – gyventi kokybišką gyvenimą kuo ilgiau. Na, o kokybė kiekvienam suprantama skirtingai. Mums tai yra noras aktyviai leisti laisvalaikį su vaikais, nejausti sveikatos problemų, turėti energijos darbams ir gyvenimo džiaugsmams, laisvai judėti ir būti geros nuotaikos“, – sako Agnė.

Jai pritaria ir Alanas – vietoje to, kad vaikytumėmės tobulo kūno kulto, iš tiesų turėtume susikoncentruoti į gyvenimo kokybę. Svarbu gyventi ne tik ilgai, bet ir kokybiškai.

„Viena iš mano svajonių – sulaukus 80 metų padaryti pritūpimą su dviem anūkais ant rankų! Kviečiu ir visus kitus atsiriboti nuo kūno kulto, mažiau galvoti apie savo kūno linijas ir pasakyti sau, jog jei pakeisite savo gyvenimo įpročius ir pradėsite gyventi truputėlį sveikiau, susireguliuosite savo dienos režimą ir kitus niuansus, gražios kūno linijos bus malonus šalutinis efektas, kuris ateis net to tikslingai nesiekiant“, – sako jis.

Neretai sveikesnis gyvenimas žmonėms asocijuojasi su valia ir disciplina – su tuo sutinka ir Dzeranovų šeima. Jei visokeriopai jaučiatės puikiai – vadinasi, einate teisingu keliu ir tikrai mylite save ir savo kūną. Tačiau jei vis dėlto jūsų savijauta nėra ideali, tuomet atėjo metas pokyčiams. Tiesa, pastarųjų jokiu būdu nesiimkite drastiškai. Kaip sako Alanas, tai – greičiausias būdas perdegti ir grįžti ten, kur ir pradėjote.

„Mes su Alanu taip pat kasdien dedame pastangas, kad eitume laiku miegoti, išgertume pakankamai vandens, nepadaugintume saldumynų, kad mūsų mityba būtų įvairi ir maistinga. Svarbiausia pradėti mažais žingsneliais, nekeisti visko iškart ir drastiškai, o pasidžiaugti kiekvienu pajudėjimu, pagirti save už kiekvieną mažą žygdarbį, susilaikymą ar nuėjimą laiku miegoti. Kitas labai svarbus aspektas – būti tarp tokių žmonių, kokiu nori tapti!“ – jam pritaria ir Agnė.

Ar verta laukti lūžio?

Šeima pasakoja, kad ir patys šiuo metu gyvena kur kas sveikesnį gyvenimą nei prieš keletą metų. Tačiau socialinėje erdvėje neretai girdime istorijas, kad žmonės įvairių pokyčių imasi tik tuomet, kai patiria tam tikrą lūžį. Alanas tikina, kad laukti lūžių – klaidinga.

Štai ir Agnė pasakoja, kad jų gyvenimas natūraliai ėmė keistis atsiradus vaikams – norėdami jiems būti geriausiu pavyzdžiu, jie ėmė keisti ir savo pačių gyvenimus.

„Visuomet kviečiu žmones nieko nelaukti ir pradėti tiesiog dabar. Kam laukti lūžių? Nelaukite traumų, lėtinių ligų, nemalonių situacijų, ar žmonių, kurie paskatins pakeisti gyvenimą. Visų pokyčių imkimės patys ir darykime tai tik dėl savęs. Iš to gausite didžiulę naudą bei sveikesnę senatvę“, – prideda ir Alanas.

Dzeranovai teigę pripildę savo gyvenimus gausybe sveikesnių įpročių – tokių jie linki ir žiūrovams. Tačiau šeima primena, kad sveika gyvensena nėra vien aktyvus gyvenimo būdas ir tinkama mityba.

„Sveika gyvensena nėra vien gera mityba ir fizinis aktyvumas, nors dažnai pakeitę šiuos dalykus žmonės iškart pajaučia ryškius gyvenimo pokyčius. Dažnai kalbėdamas apie sveikesnės gyvensenos įpročius, miniu dienos režimą – didelis menas jį sureguliuoti.

Tuomet turime ir tokius mažyčius sveikus įpročius, kaip aktyvus laisvalaikis, vandens gėrimas, karščio ir šalčio procedūros, organinio maisto paieška, kvėpavimo technikos, įvairūs iššūkiai, šeimyniniai ritualai būnant gamtoje, socialiniai santykiai, žalingų įpročių atsisakymas. Visko yra labai daug, bet jei dar nieko nedarome, geriausia pradėti nuo nedidelio pokyčio“, – sako šeima ir kviečia žiūrovus viso to išmokti kartu su jais.

Laida „Į sveikatą“ – nuo rugsėjo 10 d., šeštadieniais, 9 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: