Naujosios technologijos sudomino Panevėžio „Žemynos“ mokinius

Mokymasis ir žaidimas, gana ilgai laikyti viena kitai prieštaraujančiomis sąvokomis, pastaruoju metu vis dažniau atsiduria greta. Maža to, pažangiausiose pasaulio kompanijose net ir darbo procesas virsta teigiamų emocijų kupinu žaidimu. Robotika kaip tik ir yra sritis, leidžianti apjungti visus mokymosi žaidžiant privalumus: galimybę ne sausai iškalti, o gyvai pajausti; ne pažiūrėti paveikslėlyje, o prisiliesti; ne aklai kartoti, o realiai suvokti, kad neįgyvendinamų tikslų nėra, tik reikia išlaisvinti savo kūrybines vizijas ir priimti tinkamus sprendimus.

Manau, kad mokymo sistema turėtų labiau atsižvelgti į vaiko asmenybę, žymiai daugiau dėmesio reikėtų skirti motyvacijai ir praktikai. Labai svarbu mokėti pateikti savo idėjas, dirbti komandoje, ieškoti kūrybiškų problemų sprendimų. Labai svarbu pastebėti vaiko pomėgius, kurti vaikams aplinką, palankią jų kūrybiniams ieškojimams, leisti jiems drąsiai reikšti mintis ir bandyti įgyvendinti savas idėjas.

Siekiant paskatinti vaikus domėtis naujausiomis technologijomis, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje vyko ,,Mokslo ir technologijų šventė“, kurią organizavo ,,Smagiosios robotikos“ būrelio vadovė, fizikos mokytoja metodininkė N.Vaičiulytė. Šventėje galėjo dalyvauti visi norintys mokiniai.

Mokykloje lankėsi svečiai iš Robotikos Akademijos. Jie mokinius supažindino su virtualios realybės programavimu: vaikai suprojektavo norimus daiktus ir iškart užsidėję specialius akinius matė, kaip jie atrodo realybėje.

Mokiniai susipažino su 3D projektavimu Solidworks programa ir naujausiais Ultimaker 2+ spausdintuvais, Lego Mindstorms robotų konstravimu ir programavimu, turėjo galimybę dalyvauti komandinėse varžybose.

Įdomu buvo sužinoti apie Hologramų kūrimo dirbtuves, kurios ant kiekvieno išmaniojo telefono sukuria trimačius vaizdinius. Kiekvienas renginio dalyvis buvo nuskanuotas, kad gautų savo figūrėles.

Šventė buvo įdomi ir naudinga. Tai liudija pačių mokinių pageidavimai dar kartą dalyvauti panašiuose renginiuose. „Labai patiko. Daug ką sužinojau“,– tokie dalyvių atsiliepimai po šventės. Esame dėkingi Robotikos Akademijos specialistams, kurie supažindino mokinius su naujausiųjų technologijų galimybėmis. Panašių renginių tikimės, laukiame ir kitais mokslo metais- norime geriau susipažinti su naujausiomis technologijomis.


Nijolė Vaičiulytė,

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos fizikos mokytoja metodininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: