Neatlygintinos kraujo donorystės Turas: Lietuva tampa bendruomeniška ir svetimo nelaimei neabejinga šalis

Didžiausia Lietuvoje kraujo donorystės įstaiga – Nacionalinis kraujo centras – baigė jau tradiciniu tapusį neatlygintinos kraujo donorystės Turą po Lietuvą. Per dešimt dienų aplankyta 11 šalies miestų: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Jonava, Visaginas, Tauragė, Šiauliai, Marijampolė, Kėdainiai, Alytus. Turo metu organizatoriai sulaukė daugiau nei 1500 norinčiųjų dovanoti kraujo. Tai yra dvigubai daugiau nei praeitais metais.

„Šis Turas dar kartą patvirtino tai, ką mes pradėjome stebėti šių metų pradžioje, kad visuomenės sąmonėje įvyko lūžis: ženkliai auga neatlygintinų kraujo donorų skaičius. Šiuo metu jau du trečdaliai kraują duodančiųjų tai daro neprašydami atlygio.“ – sako Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė.

Šių metų turo šūkis – „Kartu – už gyvybę!“ Turo metu organizatoriai ragino žmones nebūti abejingais ir parodyti, kad esame išskirtinai vieningi ir visi kartu galime labai daug – išgelbėti šimtus gyvybių. Pasak Nacionalinio kraujo centro direktorės, žmonės atsiliepė į šį raginimą. Lietuva tampa bendruomeniška, svetimo nelaimei neabejinga šalis. Turo metu Nacionalinis kraujo centras sulaukė labai daug pirmą kartą kraują aukojančių žmonių. Įdomu tai, kad pirmą kartą kraujo aukoti pasiryžta ne tik jaunimas, bet ir žmonės per 40 ir daugiau metų. Daugelyje miestų kartu su miestiečiais kraujo dovanojo ir miestų merai. Štai, Jonava, kurioje Turas lankėsi pirmą kartą, nustebino ypač dideliu susidomėjusių žmonių skaičiumi, o Jonavos miesto meras, negalėjęs prisijungti prie donorų būrio renginio dieną, kitą dieną kraujo dovanojo Nacionalinio kraujo centro padalinyje Kaune.

„Mes labai džiaugiamės, kad šiemet prie neatlygintinos kraujo donorystės akcijos prisidėjo ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, neatlygintinai dovanojusi kraujo. Malonu, kad kasmet prie Turo prisijungia vis daugiau partnerių, draugų, rėmėjų. Nuoširdžiai dėkojame Turo ambasadorei, dainininkei Monikai Linkytei, Lietuvos šaulių sąjungai, Lietuvos asociacijai „Gyvastis“, savanoriams ir visiems, kurie prisidėjo prie Turo organizavimo ir kone visą birželį keliavo kartu su mumis po Lietuvą. Mūsų šalies žmonių domėjimasis ir aktyvus prisijungimas prie donorų bendruomenės teikia vilties, kad visuomenė, kuo toliau, tuo labiau, supranta tikrąją kraujo donorystės reikšmę. Tikimės, kad žmonės kraują dovanos ne tik specialių akcijų metu, juk kraujo, galinčio išgelbėti gyvybę, reikia kasdien.“ – tvirtina Joana Bikulčienė.

Turo metu daugiausiai norinčiųjų paaukoti kraujo buvo Vilniuje – net 305! Visus nustebinusioje Jonavoje – 159. Marijampolėje – 154, Alytuje – 150, Visagine – 128, Kaune – 117, Tauragėje – 117, Kėdainiuose – 105, Šiauliuose – 100, Panevėžyje – 92, Klaipėdoje – 85.
Apie įstaigą:
VšĮ Nacionalinis kraujo centras yra didžiausia kraujo donorystės įstaiga mūsų šalyje, krauju ir jo komponentais aprūpinanti visas Lietuvos gydymo įstaigas. Centre įdiegti pažangiausi tarptautinės standartų organizacijos kokybės vadybos standartai ISO 9001, o veikla bei visos procedūros vykdomos taikant aukščiausius ES kokybės reikalavimus. VšĮ Nacionalinis kraujo centras turi filialus Klaipėdoje ir Panevėžyje, taip pat nuolat veikiančius mobilius kraujo ėmimo punktus Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: