Policijos departamento nuotr.

Neblaivus Panevėžio rajono gyventojas pranešė apie padėtą sprogmenį

Pastaruoju metu šalyje gaunama pranešimų apie neva užminuotus pastatus. Dažniausiai skambinantieji – neblaivūs, ne vietoje ir ne laiku sugalvoję papokštauti asmenys. Į pranešimus apie sprogmenis reaguojama nedelsiant ir „ant kojų pastatomos“ visos specialiosios tarnybos. Melagingai pranešdami apie visuomenei gresiantį pavojų žmonės sutrikdo tarnybų darbą ir kuomet išties reikalinga skubi pagalba, ji būna pasiekiama ilgiau.

Gegužės 17-osios rytą specialiosioms tarnyboms teko užduotis vykti į, pasak, pranešėjo užminuotą bažnyčią Raseinių rajone Girkalnio miestelyje. Atlikus įvykio vietos apžiūrą sprogmenų nerasta. Policijos pareigūnai greitai išsiaiškino šio sumanymo „autorių“ ir sulaikė neblaivų (2,56 prom.) 56-erių Panevėžio rajono gyventoją, kuris laikinai apsistojęs pas giminaitį Girkalnio miestelyje. Vyriškis buvo pristatytas į policijos komisariatą ir uždarytas į ilgalaikio sulaikymo patalpas. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę (LR BK 285 str. 2 d.). Prablaivėjęs vyras nesugebėjo paaiškinti savo poelgio, kadangi nieko neprisimena.

Už tokius pokštus yra numatyta ir atsakomybė. Visų pirma administracinė atsakomybė – nuo 80 iki 200 eurų ir baudžiamoji atsakomybė – areštas ar net laisvės atėmimas iki 2 metų. Tad prieš skambinant verčiau pagalvokime, ar gražu ir verta taip elgtis.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: