Neblaivūs traukinių keleiviai – išlaipinami
Kovo 20 dieną AB „Lietuvos geležinkeliai“ Keleivių vežimo direkcijos konduktoriai-kontrolieriai ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus pareigūnai kontroliavo traukinius.
Policininkai patruliavo vietinio susisiekimo traukiniuose: „Šiauliai–Rokiškis“ ir „Rokiškis–Šiauliai“. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Renata Gustaitienė ir Laima Keblienė kartu su Mykolo Riomerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto Teisės ir policijos veiklos programos II kurso studente Martyna Tinteryte minėtu traukiniu važiavo iki Bigailių stotelės ir praskaidrino vykstantiems traukiniu įprastą kelionę. Policijos pareigūnės dalijo skrajutes su patarimais, kaip apsisaugoti nuo kišenvagių, telefoninių sukčių, vagysčių iš transporto priemonių.
Pareigūnės kalbino žmones, domėjosi, ar saugu keliauti traukiniu, atsakė į klausimus, dalijosi aktualia informacija. Visi traukinyje kalbinti keleiviai tvirtino, kad šia transporto priemone yra patenkinti, keliauti patogu ir saugu, tik kartais nuotaiką sugadina neblaivūs ir įkyrūs piliečiai.
Važiuodamos traukiniu Nr. 6307 „Šiauliai–Rokiškis“ ir Nr. 6297 „Rokiškis–Šiauliai“ bendruomenės pareigūnės kalbėjosi su mašinistais Danu Diržiu ir Audriumi Auge, mašinistų padėjėjais Žydrūnu Barkausku ir Donatu Šeronu. Jie paaiškino, kad jie su keleiviais bendrauti negali – tokia griežta tvarka yra numatyta taisyklėse. Taip pat paaiškino, kad mašinistas, pastebėjęs ant bėgių kliūtį (automobilį ar žmogų ketinantį nusižudyti), traukinio sustabdyti negali, įmanoma tik pristabdyti, tačiau tai nepadės išvengti nelaimės. Dėl šios priežasties gyvenantiems netoli geležinkelio bėgių reikia laikytis saugumo taisyklių, prižiūrėti savo atžalas.
Konduktorės-kontrolierės Aldona Bačiūlienė ir Birutė Baškienė pasakojo, kad traukiniuose konfliktų kyla retai, nes vagone yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Kartais važiuoja neblaivūs keleiviai: vieni jų ramiai snaudžia ir pasiekia kelionės tikslą, kiti – drumsčia keleivių ramybę. Su tokiais pažeidėjais konduktorės-kontrolierės susitvarko pačios arba skambina telefonu 112 ir, policijos pareigūnams padedant, keleiviai išlaipinami artimiausioje stotelėje.
Karolina Miganovičienė
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!