Nedrausmingi pacientai gydymo įstaigoms pridaro žalos

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistams gyventojai skundžiasi, kad dalis gydymo įstaigų nenori nemokamai teikti paslaugų  pacientams, turintiems teisę į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas per papildomą mėnesį.

Nors pasibaigus gyventojo privalomojo sveikatos draudimo galiojimui (PSD), jis dar visą mėnesį turi teisę gauti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas paslaugas su sąlyga, kad iki mėnesio pabaigos susimokės PSD įmoką ar kitu būdu įgis apdraustojo statusą, kai kuriose gydymo įstaigose, anot pacientų, per papildomą mėnesį prašoma susimokėti už paslaugas.

Gydymo įstaigos taip elgiasi, nes neva baiminasi, kad asmenys, nemokamai skolon gavę paslaugas, mėnesio pabaigoje gali neapsidrausti ir pridaryti įstaigoms finansinės žalos. Jei asmuo gydosi ilgiau, o duomenis dėl suteiktų paslaugų apmokėjimo ligonių kasai gydymo įstaiga gali pateikti tik kitą mėnesį, už taip ir neapsidraudusių pacientų gydymą asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) apmokėjimo negauna.

Panevėžio TLK informuoja, kad mūsų šalies gyventojai, pasibaigus jų PSD, vieną mėnesį po to turi teisę nemokamai gauti iš PSDF biudžeto lėšų apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas visose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorine ligonių kasa dėl reikalingų paslaugų apmokėjimo. Taip pat visi tokie pacientai iki papildomo mėnesio pabaigos turi prievolę apsidrausti PSD, t. y. privalo sumokėti įmoką, nes be teisės gauti paslaugas, yra ir pareiga – sumokėti PSD įmoką ar kitu būdu tapti draustam PSD iki papildomo mėnesio pabaigos. Nesumokėjęs ir pasigydęs  asmuo bus laikomas padariusiu žalą PSDF biudžetui ir gydymo išlaidos bei PSD įmoka bus išieškoti iš jo.

Jei neapsidraudusio  paciento gydymo apmokėjimas persikelia į tą mėnesį, kai jo PSD nutrūksta dėl laiku nesumokėtų įmokų, ligonių kasa gydymo įstaigai suteiktų paslaugų neapmoka, bet tokiais atvejais ASPĮ pačios turi teisę iš nedrausmingo paciento teisiniu keliu išsiieškoti padarytą žalą.

            

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: