(Ne)emigrantai: Jolantos meilė norvegui vos nesibaigė tragedija

Iš Panevėžio kilusi Jolanta Hervik gyvena mažame Norvegijos miestelyje Tileryje. Miestelio gyventojai dažnai ją pastebi vaikštančią drauge su sužadėtiniu, norvegu vardu Egil. Pora tiesiog spinduliuoja meilę, jau greitai lietuvė vertėja ir vairuotojas norvegas taps vyru ir žmona. „Dabar esu tikra, kad jis – tas vienintelis“, – apie romantiškus santykius drąsiai kalba emigrantė. Po nesėkmingų santykių dešimt metų moteris praleido vieniša, kol pagaliau, su Egil susipažinusi internetu, išdrįso pradėti naujus santykius.

Pradėjusi bendrauti su Egil Jolanta daug ką turėjo jam papasakoti: dvi viena už kitą keistesnes meilės istorijas su norvegais. „Buvau psichopato žmona“, – vieną iš jų pristato vertėja dirbanti pašnekovė. „Ką jis darė – normaliu žmogumi tikrai nepavadinsi. Pavyzdžiui, dabartiniam savo draugui papasakojau tą istoriją, sako, tai jis tave kaip vergę laikė. Taip, aš jam vergavau ketverius metus“, – atvirai pasakoja Jolanta.

Viskas prasidėjo nuo atsitiktinės pažinties su Lietuvoje keliavusiais norvegais. Įsimylėjusi Jolanta tikėjosi ramaus ir turtingo gyvenimo užsienyje, tačiau patyrė smurtą ir patyčias be jokios vilties pabėgti. Atvykusi gyventi į Norvegiją kartu su savimi pasiėmė ir du vaikus. Čia moteris tikėjosi susikurti ramų gyvenimą, tačiau viskas įvyko atvirkščiai. Jolanta sako, kad laimingos dienos baigėsi tą pačią akimirką, kai ji į Norvegiją atsivežė savo sūnų ir dukterį. Jos vyras, tuo metu dirbęs santechniku, iš mylinčio vyro virto despotu. Fiziškai norvegas nesmurtavo, tačiau kasdien Jolanta ir jos vaikai patirdavo psichologinį smurtą – žeminimą ir nuolatinius priekaištus. Tai tęsėsi kelerius metus, kol moteris priėmė sprendimą skirtis. Tuomet išaušo baisiausias rytas jos gyvenime: Jolanta pasakoja, kad vyras bandė atimti sau gyvybę, o netrukus po to užpuolė ir savo moterį. 

Jolanta sako, kad ją išgelbėjo tik tai, jog pirmasis jos vyras, policininkas, buvo išmokęs kelių savigynos triukų. Galiausiai išsiskyrusi Jolanta pradėjo naują gyvenimą ir vėl įsimylėjo. Antrasis jos vyras buvo beprotiškai pavydus ir ėmė moterį persekioti. Galiausiai vyras ėmė kontroliuoti viską: Jolantos telefoną, jos kompiuterį, ji turėjo atsiskaityti už kiekvieną savo žingsnį. Jei tik ją užkalbindavo koks vyriškis, vyrui prasidėdavo pavydo priepuoliai. Jolanta dar kartą išsiskyrė. Net dešimt metų ji praleido vieniša ir nebegalėjo patikėti meile, kol vieną dieną Jolanta suipažino su Egil. Pažintis įvyko virtualiai – internetinėje pažinčių svetainėje. Iš pradžių pora susirašinėjo, paskui pradėjo kalbėtis telefonu. Pokalbiai darėsi vis ilgesni, kol galiausiai jiedu pasiryžo susitikti. Galiausiai Jolanta pakvietė Egil į savo namus. „Kai atėjo, jau ir nebeišėjo“, – savo meilės istoriją pasakoja moteris.

Laidą „(Ne)emigrantai“ žiūrėkite antradienį 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: