Neformaliame susitikime ES vidaus reikalų ministrai ieško sprendimų dėl iššūkių Europai

Šiandien vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime Amsterdame, kuriame bus aptariami kovos su terorizmu, migracijos krizės suvaldymo bei ES išorės sienų apsaugos stiprinimo klausimai.

Tai pirmas neformalus ES vidaus reikalų ministrų susitikimas Nyderlandams nuo šių metų sausio 1 d. perėmus pirmininkavimą ES Tarybai.

ES šalių vidaus reikalų ministrai tarsis, kaip toliau stiprinti keitimąsi informacija apie keliaujančius kovotojus, ginklus bei sprogstamųjų medžiagų pirmtakus.

Ministro S. Skvernelio teigimu, teisėsaugos ir žvalgybos institucijų bendradarbiavimas, kriminalinės žvalgybos pobūdžio informacijos mainai yra visko pagrindas. Valstybės narės turi kuo efektyviau išnaudoti turimus resursus, veikiančias duomenų bazes ir galimybes, kad valstybių narių kovos su terorizmu padaliniai turėtų tiesiogines prieigas prie visų galimų informacijos apsikeitimo kanalų.

Ministrai taip pat tarsis dėl tolesnių trumpalaikių ir ilgalaikių sprendimų, kaip suvaldyti migrantų antplūdžio sukeltą krizę ES. Bus aptariami kai kurių valstybių narių sprendimai atnaujinti ES vidaus sienų kontrolę bei diskutuojama dėl tolesnių veiksmų, galinčių užtikrinti Šengeno erdvės funkcionavimą.

„Jei norime išsaugoti Šengeno erdvę be patikrinimų prie vidaus sienų, turime pirmiausia užtikrinti efektyvią ir gerai veikiančią išorės sienų kontrolę. Sienų kontrolė yra esminė sąlyga siekiant užkirsti kelią nelegaliai migracijai, taip pat – grėsmėms, kylančioms vidaus saugumui ir viešajai tvarkai,“ – įsitikinęs ministras S. Skvernelis.

Siekdama suvaldyti dabartinę migracijos krizę, Europos Komisija praeitų metų gruodžio mėnesį pateikė pasiūlymų rinkinį dėl ES išorės sienų valdymo ir Šengeno erdvės be vidaus sienų kontrolės apsaugos. Pasiūlyta sustiprinti visų institucijų, kurių veikla susijusi su sienų ir pakrančių apsauga, tarpusavio bendradarbiavimą sukuriant Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą, įsteigti privalomą pasieniečių rezervą, bendrą įrangos rezervą ir pan.

„Prie sienų susidarius krizinei situacijai, keliančiai grėsmę visos Šengeno erdvės funkcionavimui, būtina imtis skubių veiksmų. Todėl teigiamai vertiname idėją dėl mobilaus ir veiksmingo reagavimo mechanizmo sukūrimo. Tačiau bet kokie agentūros veiksmai prie valstybės narės saugomos Europos Sąjungos išorės sienos gali būti vykdomi tik esant tos valstybės narės prašymui ar sutikimui“, – pabrėžia ministras S. Skvernelis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: