Antradienio vakarą Ukmergės rajone užfiksuotas nekasdienis konfliktas kelyje, pasibaigęs ikiteisminiu tyrimu dėl plėšimo. Du bendraamžiai nepasidalino erdvės automobilyje, o ginčo kulminacija įvyko ties Želvos miesteliu.
Konfliktas „Volvo“ automobilyje
Policijos duomenimis, sausio 20 d., apie 21 val. 35 min., kelyje Ukmergė–Molėtai važiuojant 2003 m. gamybos automobiliu „Volvo V40“, tarp dviejų 22 metų jaunuolių kilo aštrus ginčas.
Konflikto metu vairuotojas (gim. 2003 m.) panaudojo fizinę jėgą prieš kartu važiavusį bendraamžį keleivį. Sukėlęs fizinį skausmą, vairuotojas tiesiog išstūmė keleivį iš transporto priemonės ir, palikęs jį kelyje, nuvažiavo.
Medikai neprireikė, skaičiuojami nuostoliai
Nukentėjęs jaunuolis dėl patirto fizinio skausmo į medikus nusprendė nesikreipti, tačiau įvykiu iškart susidomėjo teisėsauga. Nors smurtas nebuvo itin sunkus, situacija vertinama rimtai dėl pasisavinto turto ar automobilio kontrolės praradimo – šiuo metu tikslinamas patirtas materialinis nuostolis.
Griežta teisinė kvalifikacija
Nors iš pirmo žvilgsnio įvykis primena tiesiog buitinį jaunuolių ginčą, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 180 str. 2 d. (Plėšimas).
Svarbu: Ši Baudžiamojo kodekso dalis numato atsakomybę tam, kas panaudodamas fizinį smurtą ar grasinimus užvaldė svetimą turtą. Už tokį nusikaltimą gali grėsti laisvės atėmimas iki septynerių metų.
Tyrėjai aiškinasi visas įvykio aplinkybes: kas tapo konflikto priežastimi ir koks tikslus materialinis turtas buvo užvaldytas vairuotojui pasišalinus su automobiliu.