Lietuvos naujienosVerslas

Nekilnojamojo turto vertinimas

Kalbant apie investicijas į nekilnojamąjį turtą, pirmas dalykas, kuris ateina į galvą investuoti į nekilnojamą turtą pasiruošusiam žmogui yra tai, kiek pinigų jis turėtų mokėti už tam tikrą nekilnojamąjį turtą. Nekilnojamojo turto kainodara vadinama turto vertinimu arba nekilnojamojo turto vertinimu. Išskiriami 3 pagrindiniai nekilnojamojo turto vertinimo metodai

Tačiau prieš pradedant kalbėti apie nekilnojamo turto vertinimo metodus, reikia apibrėžti, kas yra nekilnojamojo turto vertinimas. Tai procesas, kai nustatoma nekilnojamojo turto ekonominė vertė. Siekiama nustatyti tikrąją nekilnojamojo turto rinkos vertę arba kainą, už kurią informuotas pardavėjas noriai parduoda savo nekilnojamąjį turtą informuotam pirkėjui. Kitaip tariant, abi šalys turi visą reikiamą informaciją, ir nė viena šalis nėra priversta parduoti ar pirkti. Tačiau svarbu pažymėti, kad turto vertė ne visada yra lygi jos kainai. Pavyzdžiui, kai kuriais atvejais pardavėjas nukenčia, nes privalo nedelsdamas parduoti turtą, net jei kaina yra mažesnė už tikrąją rinkos vertę.

Kodėl nekilnojamojo turto vertinimas yra svarbus?

Nekilnojamojo turto vertinimas yra labai svarbus dalykas investuojant į kokį nors nekilnojamojo turto objektą, nes tai yra pagrindinis veiksnys, lemiantis nekilnojamojo turto mokesčių ir turto draudimo mokėjimą. Be to, prieš suteikiant paskolą, hipotekos skolintojai turi įvertinti namų ūkį. Taip yra siekiant apsaugoti potencialų pirkėją nuo pernelyg didelės sumos už nekilnojamąjį turtą, taip pat apsaugoti banką nuo investicijų į turtą, kurio vertė mažesnė nei kaina. Nekilnojamojo turto vertinimas taip pat reikalingas norint išspręsti teisinius klausimus, tokius kaip santuokos nutraukimas, nekilnojamojo turto apmokėjimas ar ieškinys.

Pajamų metodas

Pajamų metodas yra turto vertinimo metodas, kuris yra ypač paplitęs komercinio nekilnojamojo turto ir nuomos srityse. Pagrindinė pajamų metodo idėja yra apskaičiuoti dabartinę nekilnojamojo turto vertę, remiantis grynosiomis pajamomis, kurias ji gauna, padalijus iš kapitalizacijos normos.

Pardavimų palyginimo metodas

Šio metodo turto vertinimas atliekamas lyginant turtą su kitu turtu, pasižyminčiu panašiomis savybėmis, kurios buvo neseniai parduotas.

Sąnaudų metodas

Sąnaudų metodas yra nekilnojamojo turto vertinimo metodas, pagal kurį turto vertė vertinama kaip žemės kaina ir turto pakeitimo išlaidos (statybos išlaidos) atėmus fizinį ir funkcinį nusidėvėjimą. Šis metodas dažniausiai naudojamas nekilnojamojo turto objektams, kurie nėra lengvai parduodami, pavyzdžiui, mokykloms, ligoninėms ir vyriausybiniams pastatams.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button