Nematoma COVID-19 šmėkla įsisuko ir į Jotainių pensionatą

Gintautas SUBAČIUS

Slogiomis nuotaikomis Naujuosius metus pasitinka Jotainių pensionato gyventojai ir darbuotojai. Įsisukęs covid-19 virusas nuo gruodžio vidurio nusinešė penkių globotinių gyvybes, dar daugiau kaip ketvirtadalis jų serga.

Nors viešumoje apie situaciją Jotainių pensionate jokių žinių nėra, „Aina“ gavo informacijos, kad ten žmonės krinta kaip lapai, o atvykę laidotuvių firmų darbuotojai mirusiuosius patalpina į du maišus, guldo į karstus ir veža tiesiog į kapines, o laidotuvių procedūra, įskaitant ir duobės iškasimą bei užkasimą, netrunka nė dviejų valandų.

Jotainių pensionato direktorius Kęstutis Mikalauskas patvirtino, kad situacija įstaigoje labai sudėtinga. Iš beveik dviejų šimtų gyventojų pavojinga ir klastinga liga serga 53, iš kurių pusšimtis gydomi pačiame pensionate, trys išvežti į Panevėžio ligoninę, 5 žmonės mirė. Virusas neaplenkė ir įstaigos pensonalo. Iš 119 darbuotojų serga 39 žmonės, dar 10, turėjusių kontaktų su sergančiaisiais, yra izoliacijoje, covid-19 virusas iš rikiuotės buvo išvedęs ir įstaigos direktoriaus pavaduotoją Bronių Krivicką, bet jis jau grįžo į darbą.

„Iš pradžių džiaugėmės, kad virusas Jotainius aplenkia, nes įgyvendinome eilę apsaugos priemonių, apribojome gyventojų srautus ir iki gruodžio 15-osios neturėjome nė vieno susirgimo. Veikiausiai viskas prasidėjo nuo vienos darbuotojos, tačiau įtaką galėjo turėti ir tai, kad nemažai žmonių serga tuose pačiuose Jotainiuose, Vadokliuose, Ramygaloje, Panevėžyje. Minėtai darbuotojai dar gruodžio 7 d. pakilo temperatūra, tad išleidome ją namo. Moteris pasidarė testą, tačiau rezultatas buvo neigiamas. Po kelių dienų ji grįžo į darbą, dar kelias dienas dirbo, bet vėl pradėjo karščiuoti, o gruodžio 15 d. atliktas testas jau buvo teigiamas“,- pasakojo K.Mikalauskas.

Pensionato direktorius pabeldęs į stalą sakė, kad pats nuo viruso vis dar išsisukantis, o prieš dieną atliktas testas vėl buvo neigiamas. Vadovas neslėpė, kad situacija yra neraminanti, o guodžia tik tai, kad du darbuotojai grįžo į darbą, o po Naujųjų tikimasi sulaukti ir daugiau pasveikusiųjų. Be to, po švenčių tikimasi sulaukti savanorių pagalbos iš Ramygalos bei Panevėžio.

Pasiteiravus apie laidotuves, K.Mikalauskas patikino, jog faktiškai visi globotiniai turi giminaičių, kurie ir pasirūpina velionio paskutine kelione. Ar tikrai mirusieji iš pensionato vežami tiesiog į kapines, direktorius teigė nežinantis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: