AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Nemokamas silantavimas – efektyvi apsauga nuo dantų ėduonies

Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tėvai, auginantys vaikus nuo 6 iki 14 metų, kviečiami pasinaudoti nemokama savo atžalų nuolatinių krūminių dantų silantavimo paslauga. Visos išlaidos bus apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

Lietuvoje atliktų tyrimų duomenimis, daugiau kaip 90 proc. šešiamečių dantys jau pažeisti ėduonies (karieso), o vienas efektyviausių būdų išsaugoti sveikus nuolatinius krūminius dantis – silantavimas. Ši nemokama paslauga šalyje teikiama jau penkioliktus metus. Tėvai, norintys pasirūpinti vaikų dantimis, turi kreiptis į savo polikliniką arba odontologijos kliniką, sudariusias sutartis su teritorine ligonių kasa. Jei paslauga teikiama įstaigoje, kuri neturi tokios sutarties, teks mokėti patiems.

Silantai – profilaktikai skirta skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagos, kad į jas nepatektų ėduonį sukeliančios bakterijos. Silantais dengiami tik sveiki nuolatiniai krūminiai dantys. Jei dantis jau pažeistas ėduonies, teks jį gydyti ir plombuoti.

Silantavimas – keliolika minučių trunkanti neskausminga procedūra, kurios metu nenaudojami grąžtai. Pas gydytoją odontologą arba burnos higienistą reikės apsilankyti kelis kartus, kol visi nuolatiniai krūminiai dantys bus padengti apsaugine medžiaga.

VLK duomenimis, kasmet paslauga suteikiama daugiau kaip 50 tūkst. vaikų. Pernai tam skirta per 0,5 mln. Eur.

 

Parengė Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button