Nepamirštamam vakarui – geriausio Baltijos šalių filmo titulą pelniusi juosta „Išgyventi vasarą“

Daugybės įvertinimų sulaukęs Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“ – jau šiandien TV3 eteryje. Šviesioje istorijoje jautriai nušviečiama 3 jaunų žmonių kelionė ir paliečiama visiems aktuali psichinės sveikatos tema.

Visai nesenai psichiatrinėje klinikoje pradėjusiai dirbti Indrei, mainais į galimybę mokytis dirbti su nauja, modernia įranga, paskiriama užduotis – pervežti 2 pacientus iš Vilniaus į Palangą. Mergina nedega noru, tačiau galiausiai sutikusi leidžiasi į pajūrį. Jos kompaniją sudaro Paulius, kuris turi bipolinį sutrikimą, ir Justė, kuri yra užsidariusi savyje ir bėga nuo tiesos, jog serga depresija.

Iš pažiūros skirtingos asmenybės sugeba atrasti tarpusavio ryšį ir užmegzti draugystę. Pakeleiviai neplanuotai padeda vienas kitam stoti į kovą su vidiniais demonais, o ši kelionė tampa dideliu žingsniu pasveikimo link. Filme netrūksta komiškų situacijų, kurios padeda pažvelgti į ne visada malonias situacijas kitomis akimis, o filmo pabaiga, nors ir žiauri, tačiau suteikia vilties.

Filme „Išgyventi vasarą“ pagrindinius vaidmenis sukūrė žinomi jaunosios kartos aktoriai – Gelminė Glemžaitė, Indrė Patkauskaitė ir Paulius Markevičius. Juosta netgi buvo rodoma kaip pavyzdys moksleiviams ir pedagogams, kaip reiktų su jaunais žmonėmis kalbėti apie jiems svarbias psichikos sveikatos temas.

M. Kavtaradzės režisuotas filmas susišlavė daugybę apdovanojimų. Tarp jų ir „Kino pavasario“ geriausio lietuviško filmo apdovanojimas, geriausio Baltijos šalių filmo pripažinimas Talino „Juodųjų naktų“ kino festivalyje bei specialus Europos kino festivalio žiuri prizas.

Jaudinančią filmo „Išgyventi vasarą“ istoriją pamatykite jau šiandien, šį šeštadienį, 22.40 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: