Nepasiduodam patyčių virusui

Patyčių problema yra aktuali visame pasaulyje: mokslininkai ir praktikai nuolat analizuoja patyčių reiškinį ir jo mastą. Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ metu Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre įvairiomis veiklomis ir užsiėmimais bendruomenė buvo skatinama pagalvoti: „Ką aš galiu padaryti, kad patyčių būtų mažiau?“.

Lietuvoje vis dar daugėjant patyčių yra labai svarbu nagrinėti jų priežastis, pasekmes ir sprendimo galimybes su specialiųjų poreikių vaikais, todėl Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras kiekvienais metais aktyviai įsitraukia į akciją, skirtą kovai su patyčiomis.

Įvairių veiklų metu buvo analizuojama, ką mokiniai laiko patyčiomis ir kodėl tai yra netinkamas elgesys. Siekiant paskatinti bendradarbiavimą, pagalbą vienas kitam ir darbo grupėje gebėjimus, centro bendrabutyje gyvenantys mokiniai kepė draugystės sausainius. Kiekvienas vaikas sukūrė išskirtinį ir savitą draugystės sausainį – pats jį formavo ir puošė. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre vaikai diskutavo apie savo elgesį socialiniuose tinkluose, dalijosi patirtimi ir ieškojo sprendimų, kaip neskatinti ir neprisidėti prie patyčių sklaidos internete. Savo nepritarimą elektroninėms patyčioms centro mokinių grupė išreiškė sukūrę spalvingą plakatą „Mes prieš elektronines patyčias“.

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro specialistai nuolat ieško efektyviausių darbo su patyčiomis metodų, todėl veiksmo savaitės metu buvo organizuota viktorina „Mano teisės ir pareigos“, vykdyta filmų peržiūra. Šių veiklų metu buvo išsiaiškinta, kad kiekvienam yra rizika patirti patyčias, todėl mūsų pareiga yra nebūti abejingais, pastebėti skriaudžiamus, jiems padėti ir informuoti suaugusįjį apie stebimą fizinį ar psichologinį smurtą.

Veiksmo savaitės veiklų metu centro mokiniai suprato, kad visi žmonės turi savitų būdo, charakterio ir išvaizdos bruožų ir šis mūsų visų skirtingumas yra gerbtinas. Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro bendruomenė tikisi atsilaikyti prieš patyčių virusą.
Psichologė Dovilė Juozaitytė
Socialinė pedagogė Ingrida Antanaitienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: