„Nepatogaus kino“ festivalyje – nepatogiausias pastarųjų metų lietuvių dokumentinis filmas atkeliauja į kino centrą „Garsas“

Spalio 23-27 dienomis Panevėžio kino centre „Garsas“ viešės Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, padedantis žmonėms plėsti akiratį, ginti savo teises, ugdyti toleranciją. Šių metų festivalio tema – „Sienos“. Kasdien mes sąmoningai ar netyčia statome sienas ir skirstome žmones, dalykus, gyvūnus į MES arba JIE. Tokia siena kartais būna labai subtili ir nematoma, o kartais – tvirta ar net fizinė. Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Tai – nuolat judanti ir iš naujo permąstoma riba.

Spalio 23 d. 17.30 val. festivalį atidarys filmas „Karštis: (r)evoliucija virtuvėje“ (rež. Maya Gallus). Filme patirtimi dalijasi pačių garsiausių pasaulio restoranų vadovės, kurioms pavyko tapti šių dienų kulinarijos žvaigždėmis, o patiekalų paragauti trokšta viso pasaulio gurmanai. Nors tai filmas apie priešišką darbo kultūrą ir priekabiavimą už uždarų virtuvės durų, analogiškų patirčių jame įžvelgs ir daugelyje kitų stereotipiškai „vyriškomis“ laikomų sferų dirbančios moterys ir merginos. Po filmo vyks diskusija, tema: „Aš jaučiuosi gerai darbe“. Diskusijoje dalyvaus: Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė, LŽTC komunikacijos vadovė, manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė.

 „Nepatogiausiu“ pastarųjų metų lietuvių dokumentiniu filmu tituluojama Vytauto Puidoko juosta „El Padre Medico“ kino centre „Garsas“ bus pristatoma spalio 24 d. 17.30 val. kartu su režisieriumi ir kūrybinės grupės nariais. Filme kūrėjai leidžiasi į Brazilijos džiunglių gilumą vedini didingos Aleksandro Ferdinando Bendoraičio (1919-1998) legendos. Ji byloja apie kilnų gydytoją, pasišventusį misionierių, Antrojo pasaulinio karo pabėgėlį iš Lietuvos, savo rankomis sukūrusį plaukiojančių ligoninių tinklą, teikusį pagalbą tūkstančiams Amazonės baseine gyvenančių žmonių.  „Tai, ko gero, yra pats nepatogiausias pastarųjų metų lietuviškas dokumentinis filmas, kurio premjera „Nepatogiame kine“ bus svarbus festivalio akcentas. „El Padre Medico“ pasakojama istorija iškelia daug klausimų ir abejonių apie tai, kaip kuriamas ir palaikomas nacionalinio herojaus mitas. Ši tema – kaip niekad aktuali Lietuvoje, kuomet viešojoje erdvėje vyksta mūšiai dėl atminties politikos ir dėl prieštaringų asmenybių vertinimo. Filmo kūrėjų laukė nelengvi išbandymai ir etiniai pasirinkimai ir aš džiaugiuosi, kad režisierius nepasuko lengviausiu keliu, pasakodamas paslaptingą kunigo Bendoraičio istoriją“, – sako festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.

Festivalio programoje Panevėžyje bus galimybė išvysti 11 filmų ir 3 edukacinių filmų programas moksleiviams: „Griaunant sienas“ „Mūsų mūšiai“ ir „Kai suaugsim“. Visą programą galima rasti kino centro „Garsas“ svetainėje: https://www.garsas.lt/renginys/spalio-23-27-d-zmogaus-teisiu-dokumentiniu-filmu-festivalis-nepatogus-kinas/

„Nepatogus kinas“ siekia būti prieinamas visiems. Kiekvienas žiūrovas pats nusprendžia, kiek norėtų paremti festivalį. Bilieto kaina – bent 1 ct.         


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: