Aukštaitijos naujienosPasvalys

Nepriklausomybės šimtmetis Pasvalio krašte

Vasario 15–18 dienomis, Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, Pasvalio rajone vyks įvairūs renginiai, viktorinos, susitikimai, parodos. Pasvaliečiai ir aplinkinių miestelių žmonės kviečiami prisijungti prie akcijos „Plazdėk, trispalve Lietuvos“ ir vasario 12–16 dienomis Trispalvėmis papuošti pastatų fasadus, langus, automobilius bei namų stogus.

Šiuo laikotarpiu vyks edukaciniai-pažintiniai užsiėmimai, tokie kaip dokumentinio filmo „Sovietų valdžios represuoti ir persekioti 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos nepriklausomybės akto signatarai, valstybės vadovai ir ministrai“ demonstravimas Pasvalio krašto muziejuje, ten pat veiks fotografijų, dokumentų ir kitų eksponatų parodos.

Kaip ir kiekvienais metais, Valakėlių kultūros namai aidės nuo folklorinės muzikos ir šimtų trypiančių kojų, nes švęsti atkurtos Lietuvos šimtmetį kvies jau tradiciniais tapę naktišokiai „Šokame Nepriklausomybę“, sulaukę ir Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dėmesio. Namišių miestelis organizuoja įspūdingą 100 km žygį „Nešu vėliavą per praeitį į ateitį“, į kurį registruotis gali visi ištvermingi žygeiviai.

Vasario 15 dieną organizuojamoje pilietiškumo pamokoje aidės Pasvalio jaunimo balsai, norintys ištarti „100 žodžių Lietuvai“, o visų Pasvalio mokyklų nešamos Trispalvės Vytauto Didžiojo aikštėje iškilmingai susijungs į vieną didžiulę Lietuvos vėliavą. Pilietiškumo pamoką ritmingais perkusijos garsais užbaigs ir sušalti neleis grupė iš Šiaulių „Ritmas Kitaip“.

Iškilmingąją vasario 16 dieną kviečiame dalyvauti Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyksiančiose Šv. Mišiose, skirtose Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, o po jų sušildyti širdis muzikos garsais 13 val. vyksiančiame koncerte „Aš – dalis tavęs“. Dalyvauja Pasvalio mišrus choras „Canticum novum“, Gintaro Kutkausko teatras, solistė – Rasa Andžiuvienė.

Tai tik maža dalis iš daugybės Pasvalio rajone organizuojamų renginių, tad maloniai kviečiame juose dalyvauti, kadangi Lietuvai reikia kuo daugiau vienu ritmu plakančių širdžių, jaučiančių meilę Tėvynei ir pagarbą praeičiai.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.