LTOK nuotr.

Nerami geopolitinė situacija gyventojus skatina įgyti pirmosios pagalbos įgūdžius

Kas penktas Lietuvos gyventojas (19 proc.) yra pagalvojęs apie pirmosios pagalbos įgūdžių atnaujinimą ar įgijimą dėl neramios geopolitinės padėties karo Ukrainoje kontekste. Tokią statistiką atskleidė „Lietuvos draudimo“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa. Didžiausią įtaką geopolitinis nestabilumas daro jauniems (26-35 metų amžiaus) respondentams, rodo tyrimo rezultatai.

Aurelija Kazlauskienė, „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė, pastebi, kad galimybė įgyti pirmosios pagalbos įgūdžius gali padėti gyventojams jaustis saugiau neramiu laikotarpiu.

„Kaip parodė mūsų atliktas tyrimas, net penktadalis Lietuvos gyventojų yra susimąstę apie pirmosios pagalbos įgūdžių įgijimą arba atnaujinimą karo Ukrainoje kontekste. Galima numanyti, jog šių įgūdžių turėjimą gyventojai sieja su galimybe jaustis saugiau. Atsidūrę situacijoje, kurioje šie įgūdžiai būtų reikalingi artimiausios aplinkos žmonėms, jie galėtų imtis būtinųjų pagalbos veiksmų“, – sako A. Kazlauskienė.

„Lietuvos draudimo“ atstovei pritaria ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus psichologė Jovita Kriukelytė. Anot jos, nestabili geopolitinė situacija ir aplink tvyrantis nerimastingas emocinis fonas neretai žmogui kelia nesaugumo jausmą, nerimą, bejėgiškumą, kadangi žmogus jaučiasi negalintis kontroliuoti savo gyvenimo.

„Sudėtinga priimti tai, kad negali apsisaugoti, pasiruošti galimoms grėsmėms. Bejėgiškumas neabejotinai yra viena sunkiausių būsenų žmogui, tad natūralu siekti jo išvengti. Deja, kai grėsmė nėra aiški, neaišku ir kokių apsaugos veiksmų reiktų imtis. Vienas būdų palengvinti savo būseną ir taip kontroliuoti nerimą – dalyvavimas pirmosios pagalbos mokymuose. Įgyti šiuos įgūdžius vertinga ne tik dėl grėsmingos geopolitinės situacijos, jie gali pravesti bet kuriuo gyvenimo metu”, – teigia psichologė.

Didesnį žmonių susidomėjimą pirmosios pagalbos mokymais Lietuvos Raudonasis Kryžius pastebi nuo karo Ukrainoje pradžios. Kaip teigia organizacijos viešųjų ryšių specialistė Milda Vibrantytė, pastaraisiais metais į organizaciją kreipiasi vis daugiau žmonių, norinčių įgyti šiuos svarbius įgūdžius. Taip pat specialistė pastebi tai, jog pirmosios pagalbos mokymai gyventojus itin domina vasaros metu.

„Spręsti, ar didesnis susidomėjimas pirmosios pagalbos mokymais kyla dėl geopolitinės situacijos, ar tiesiog dėl didėjančio žmonių sąmoningumo, nėra lengva. Pastebime ir sezoniškumo tendencijas. Pavyzdžiui, vasarą žmonėms dažnai aktualu išmokti, kaip teikti pirmąją pagalbą užspringus, taip pat ką daryti nudegus, perkaitus, kaip gaivinti skendusį žmogų arba kaip elgtis patyrus traumą, kadangi vasaros sezonu žmonių pramogos yra aktyvesnės nei įprastai, tad ir traumų patiriama daugiau”, – teigia LRK atstovė.

Kad ir kokia priežastis žmones skatina mokytis pirmosios pagalbos įgūdžių, M. Vibrantytė sako, jog svarbiausia pats faktas, kad žmonės nori mokytis.

„Tikrai neretas atvejis, kai žmonės prisipažįsta, kad mokytis pirmosios pagalbos atėjo dėl karo grėsmės. Tačiau kad ir kokia priežastis būtų, džiaugiamės žmonių aktyvumu dalyvaujant mokymuose, nes taip didiname visuomenės atsparumą ir kuriame ją saugesnę”, – sako specialistė.

Šių metų birželio ir liepos mėnesiais „Lietuvos draudimas“ vykdo akciją „Pirmoji pagalba“, kurios metu kartu su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi 1000-iui Lietuvos gyventojų dovanoja nemokamas paskaitas apie pirmąją pagalbą.

Jų metu LRK specialistai mokys atpažinti nelaimės pobūdį, įvertinti nukentėjusiojo būklę, pasirūpinti savo saugumu.

Užsiregistruoti į nemokamas paskaitas, kurios vyksta 10 Lietuvos miestų, galima čia: https://ldmokymai.lt/

„Lietuvos draudimo“ inicijuotą reprezentatyvų gyventojų nuomonės tyrimą šių metų balandžio mėnesį atliko rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu buvo apklausti 1015 šalies gyventojų, atstovaujančių amžiaus grupes nuo 18 iki 75 metų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: