Nuotr. unsplash

Nerūdijančio plieno, metalinių ir stiklinių turėklų svarbiausios savybės

Skirtingas funkcijas, pradedant dekoratyvine ir baigiant saugumo užtikrinimu, atliekantys turėklai gali būti montuojami įvairiose vietose: prie vidaus bei lauko laiptų, balkonuose, terasose, verandose, pramoninėse bei komercinės paskirties patalpose ir daugelyje kitų vietų.

Tiesa, jei faktas, jog turėklas vienoje ar kitoje vietoje yra reikalingas, gana akivaizdus, tai renkantis konkrečią medžiagą, iš kurių gali būtų gaminamas šis konstrukcinis elementas, reikia šiek tiek pasukti galvą.

Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausias nerūdijančio plieno, metalinių bei stiklinių turėklų, kurių individuali gamyba siūloma „Hamika“ klientams, ypatybes. Žinant pastarųjų privalumus bei trūkumus, priimdami sprendimą dėl konkretaus gaminio pasirinkimo, jausitės labiau užtikrinti.

Nerūdijančio plieno turėklai

Nerūdijančio plieno turėklai – dažnas pasirinkimas viešose vietose, pramoninės bei komercinės paskirties patalpose. Taip pat dėl modernaus dizaino ir, derinant su kitomis medžiagomis, pavyzdžiui, stiklu, galimybės išgauti įdomų sprendimą – laiptinėse, balkonuose ar tiesiog kambariuose, prie laiptų.

Privalumai

  • Ilgaamžiškumas. Dėl nerūdijančio plieno atsparumo tiek nepalankiems išorinės aplinkos veiksniams (drėgmei, temperatūros svyravimui, UV spinduliams ir kita), tiek ir mechaniniam poveikiui (įtempimai, lenkimai, smūgiai), šio tipo turėklai yra labai patvarūs ir ilgaamžiai ne tik funkcionalumo, bet ir estetikos prasme.
  • Atsparumas korozijai. Nerūdijantis plienas – žaliava, itin atspari rūdims ir korozijai, todėl šie turėklai puikiai tinka naudoti tiek vidaus patalpose, tiek ir lauke.
  • Nerūdijančio plieno turėklai išsiskiria modernia, elegantiška išvaizda, harmoningai derančia su įvairiais interjero bei eksterjero sprendimais. O „Hamika“ siūloma individuali turėklų gamyba leidžia įgyvendinti net ir išskirtines klientų idėjas.
  • Lengva priežiūra. Nesudėtingas valymas, galimybė apsieiti be išskirtinės priežiūros: tai – dar kelios savybės, kurias teigiamai vertina daugelis šiuos turėklų pasirinkusių asmenų.

Tiesa, nerūdijančio plieno turėklai, lyginant su pagamintais iš kitų medžiagų, neretai yra brangesni. O dėl didesnio jų svorio, montavimo procesas gali būti sudėtingesnis. Aišku, šį darbą patikėjus „Hamika“ specialistams, siūlantiems ne tik gamybos, bet ir montavimo paslaugas, šis niuansas jokių problemų nesukels.

Metaliniai turėklai

Estetiški, tvirti, atsparūs turėklai, pagaminti iš juodojo metalo – populiarus pasirinkimas ne tik  privačiose (laiptai, terasos, balkonai ir pan.), bet ir viešose erdvėse (parkai,  pėsčiųjų tiltų, komercinės erdvės ir pan.).

Privalumai

  • Estetinių sprendimų įvairovė. Juodasis metalas – medžiaga, dėl kurios lankstumo profesionalai nesudėtingai pagamina įvairaus dizaino turėklus, puikiai tinkančius tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Dėl dizaino galimybių įvairovės,  metaliniai turėklai gali naudojami įgyvendinant tiek klasikinius, tiek unikalius, nekasdienius architektūrinius sprendimus.
  • Metaliniai turėklai dažniausiai yra labai tvirti bei patvarūs. Pastarųjų atsparumą aplinkos sąlygoms dar labiau padidina „Hamika“ taikoma gamybos praktika, kai turėklai padengiami cinko danga.
  • Dažniausiai turėklai, pagaminti iš juodojo metalo, yra pigesni nei nerūdijančio plieno turėklai.

Kai kurios metalų rūšys, iš kurių yra gaminami turėklai, turi polinkį rūdyti. Išimtys – plačiau jau aptarti nerūdijančio plieno gaminiai bei turėklai iš aliuminio. Kaip jau minėta, siekiant užtikrinti juodojo metalo turėklų atsparumą korozijai, „Hamika“ naudoja apsauginę cinko dangą. Renkantis kitų gamintojų produkciją, reikėtų išsiaiškinti dėl šio niuanso.

Stikliniai turėklai

Stikliniai turėklai, derinami su porankiais, pagamintais iš nerūdijančio plieno, aliuminio, medienos ir kitų, estetinius bei funkcinius pageidavimus išpildančių medžiagų, gali būti naudojami tiek privačiose, tiek viešose erdvėse.

Privalumai

  • Stikliniai turėklai interjerui suteikia modernumo bei elegancijos, kartu sukurdami atvirumo, erdvės įspūdį.
  • Pralaidumas šviesai. Stiklo tekstūros ypatumai leidžia prasiskverbti šviesai, taip suteikiant patalpoms šviesumo bei erdvės.
  • Nesudėtinga priežiūra. Nors stiklas, siekiant išlaikyti švarą, reikalauja dažnesnio valymo (ypač, kalbant apie namus, kuriuose auga vaikai ar yra augintinių), tačiau šis procesas nėra sudėtingas ir neatima daug laiko.

Nors šio tipo turėklų gamyboje naudojamas grūdintas stiklas yra labai tvirtas, reikia įvertinti faktą, jog šis, esant ekstremalioms sąlygoms, visgi gali sudužti.

Taigi, visų aptartų tipų turėklai turi tiek savų privalumų, tiek trūkumų, kuriuos, priimant sprendimą dėl konkretaus gaminio įsigijimo, reikėtų įvertinti. Patogu, jog „ׅHamika“, ilgus metus sėkmingais besispecializuojanti stiklo konstrukcijų ir metalo gaminių projektavime, gamyboje ir montavime, gali pasiūlyti jums tiek aukščiausios kokybės stiklinius, tiek nerūdijančio plieno ar juodojo metalo turėklus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: