Nėščiosioms svarbu skiepytis nuo gripo

Panevėžio visuomenės sveikatos centro (toliau – Centras) specialistai nori atkreipti dėmesį į nėščiųjų skiepijimus nuo sezoninio gripo. Skiepų nuo sezoninio gripo poveikio nėščioms moterims tyrimai rodo, kad skiepai neturi jokio neigiamo poveikio nėščioms moterims ar jų kūdikiams. Skiepytis nuo gripo yra saugu bet kuriuo nėštumo laikotarpiu.

Nėštumo metu gripas yra pavojingesnis, nes jo metu yra sumažėjęs imunitetas ir atsparumas šiai ligai. Nėščioms moterims, lėtinėmis ligomis sergantiems vyresniems asmenims ir kūdikiams kyla didesnis pavojus patirti sunkių gripo komplikacijų. Pasiskiepijusių moterų naujagimiai (gripo sezono laikotarpiu) rečiau gimsta neišnešioti. Pasiskiepijusi nėščia moteris apsaugos kūdikį pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, kol jis yra dar per mažas skiepyti. Pasiskiepijusios nuo gripo nėščios moters organizme gaminasi antikūnai, kurie perduodami kūdikiui per placentą ir pieną. Tai reiškia, kad ir kūdikis bus apsaugotas nuo gripo.

53-ąją praėjusių metų savaitę visoje Panevėžio apskrityje dėl gripo buvo hospitalizuota 1 nėščia moteris.

Centras informuoja, kad 1-ąją š. m. savaitę sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) sparčiai didėjo. Praėjusią savaitę (sausio 4-10 d.) bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI Panevėžio apskrityje siekė 46,69 atv./10 tūkst. gyv., kai paskutiniąją 2015 metų savaitę šis rodiklis buvo 27,20 atv./10 tūkst. gyv. Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI praėjusią savaitę registruotas Kupiškio rajone (15,21 atv./10 tūkst. gyv.), didžiausias – Panevėžio mieste (79,40 atv./10 tūkst. gyv.).

2014-2015 metų gripo sezono 1-ąją savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI Panevėžio apskrityje rodiklis buvo 27,64 atv./10 tūkst. gyv., o 2015-2016 metų gripo sezono 1-ą savaitę – žymiai didesnis – 46,69 atv./10 tūkst. gyv.

Primename, kad 2015-2016 m. gripo sezonui valstybės lėšomis Panevėžio apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigos įsigijo 7596 sezoninio gripo vakcinos ,,Influvac“ dozes, kurios naudojamos rizikos grupių asmenų skiepijimui. Centro duomenimis, iki š. m. sausio mėnesio yra sunaudota 99,8 proc. sezoninio gripo vakcinos dozių (7584): 72 proc. (5463) – asmenų, sergančių lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; 9,6 proc. (725) – sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, 9,5 proc. (721) – asmenų, gyvenančių socialinės globos ir slaugos įstaigose, 0,09 proc. (7) – nėščiųjų skiepijimui, 65 m. ir vyresnių asmenų paskiepyta – 4707.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply