Pixabay nuotr.

Nėštumas ir gimdymas: ko nežinojau pirmąjį kartą?

Pirmasis nėštumas, gimdymas ir viskas po jo yra neįkainojama patirtis. Vienas tai gąsdina, kitos tam uoliai ruošiasi, o trečios – kaip aš – plaukia pasroviui. Pirmojo nėštumo metu moterys jaudinasi ir klausinėja ,,kaip viskas bus?”, antrojo – dažnai bijo, nes žino, kas jų laukia. Šis tekstas bus apie tai, ko aš nežinojau apie pirmąjį nėštumą, gimdymą ir pirmąsias dienas po jo – o būčiau norėjusi žinoti. Kai kurioms besiruošiančioms gimdyti dalis čia išvardintų dalykų bus žinomi, kitoms – ne; bet kokiu atveju, jei nežinojote – sužinosite, jei žinojote – prisiminsite ir pasikartosite.

Nėštumo patikra gali būti sudėtinga ir tam tikrais atvejais net skausminga

Per devynis nėštumo mėnesius jums bus atlikta nemažai įvairiausių tyrimų, susijusių su jūsų bei jūsų vaisiaus sveikata. Vieni bus tokie paprasti kaip kraujo ar šlapimo tyrimai, kiti bus ne itin malonūs ir netgi skausmingi. 

Daugumai moterų gliukozės tolerancijos testas, atliekamas 24-28 nėštumo savaitę, kelia nemalonius prisiminimus. Ir ne be reikalo. Tyrimas išties ne pats maloniausias, nes turi būti atliekamas nevalgius. O gliukozės gėrimas, kurį reikia išgerti, tikrai nėra skanus. Be to, iškart po to reikia rezultatų laukti 2-3 valandas. Nevalgius.

Kita nemaloni patirtis nėštumo metu – gimdos kaklelio masažas. Tai ne tyrimas, tačiau veiksmas, atliekamas vieno iš vizitų, pas nėštumą prižiūrintį gydytoją, metu. Daugelis moterų gimdymo metu nenori medicininių intervencijų. Kitaip tariant, siekia gimdyti kiek įmanoma natūralesniu būdu, todėl prašo (taip dariau ir aš, nors nežinojau, kas manęs laukia masažo metu) ginekologų atlikti gimdos kaklelio masažą, kuris, manoma, gali paskatinti gimdymą. Tačiau dažniausiai jos nežino, koks skausmas jas tuoj aplankys.

Po gimdymo kinta ne tik kūnas

Žinojau, kad mano kūnas bus kitoks. Taip pat žinojau, kad kai kurios moterys po gimdymo turi ieškoti dydžiu didesnių batų, nes pėdos taip ir negrįžta į pirminę padėtį. Ko aš nežinojau, tai, kad gali pablogėti rega. Ir tai dar blogesnė žinia moterims, kurios yra pasidariusios lazerinę akių korekciją.

Galite rinktis, su kuo gimdyti

Kaip ir daugelis moterų aš nežinojau, kad už atitinkamą mokestį galima į gimdymą išsikviesti jus viso nėštumo metu prižiūrėjusį gydytoją. Ir tai labai svarbi galimybė moterims, kurios ypatingai jaudinasi ar net bijo gimdymo. Pažįstamas žmogaus veidas, o ypatingai patikimo, jus prižiūrėjusio, gydytojo veidas tikrai gali padėti šiek tiek atsipalaiduoti gimdymo metu. Aišku, ši paslauga kainuoja ir kai kurių moterų yra vertinama prieštaringai dėl nenuspėjamo gimdymo momento, kuris negarantuos, kad iškviestas gydytojas atvyks į jūsų gimdymą žvalus ir pailsėjęs.

Galimybė išsaugoti naujagimio kamienines ląsteles

Jei jums tai skamba kaip utopija, turiu jus patikinti, kad medicinos mokslas nestovi vietoje. Šiandien gimdančios moterys gali priimti sprendimą, kuris ateityje gali išgelbėti ne tik pačio vaiko gyvybę, bet ir padėti gydyti šeimos narį. Virkštelės kraujo paėmimo procedūra visiškai nekenksminga nei gimdyvei, nei naujagimiui. Po gimdymo surenkamas naujagimio virkštelės ar placentos kraujas gali būti išsaugotas audinių banke net 20 ir daugiau metų. Išgautos kamieninės ląstelės gali būti naudingos gydant daugiau nei 80 sunkių ligų. Žinoma, geriau to neprireiktų, tačiau nei vienas negalime žinoti, kaip ateityje klostysis vaiko ar mūsų pačių gyvenimas, todėl apsidrausti yra išmintinga.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: