Net pandemijos ir karantino akivaizdoje didesnių išlaidų neatsisakoma

Panevėžio miesto taryba valdančiosios daugumos balsais patvirtino šių metų biudžetą, kuriame žioji beveik 5 milijonų eurų skylė. Į tai, ar ekonomika atsigaus, ar dar labiau ji trauksis, kiek užsitęs karantinas ir ar neatsiris naujos pandemijos bangos, atsižvelgta nebuvo, nors nuo to biudžeto skylė gali tik didėti. Abejojantiesiems buvo atsakyta, kad ir pernai nebuvo gauta planuotų pajamų o Finansų ministerija metų pabaigoje leido paimti tikslinę paskolą atlyginimams išmokėti. Gal taip pat bus ir šiemet?…

Šiais metais Panevėžio miesto savivaldybė numato gauti 115 mln. 879 tūkst. eurų pajamų ir išleisti beveik 4,8 mln. eurų daugiau, tai yra 120 mln. 656 tūkst. eurų, nors mažės surenkamas gyventojų pajamų mokestis, dividendai, kitos pajamos. Daugiausia pinigų – 49 mln. eurų skirta švietimui, 30 mln. eurų (iš jų 17 mln. eurų ES lėšos) – investiciniai projektai, beveik 14 mln. eurų – socialiniai reikalai ir t.t. Dar 10,6 mln. eurų pareikalaus savivaldybės valdymas.

Strateginio planavimo, finansų ir investicijų komiteto pirmininkas Valdas Staugaitis trumpai drūtai konstatavo, kad komitetas po kai kurių savivaldybės administracijos pataisymų biudžeto projektui pritarė. Anot jo, iš opozicijos buvo gautas vienintelis siūlymas, apsvarstyti visi punktai, tačiau dėl įvairių argumentų jiems nebuvo pritarta.

Frakcijos „Kartu“ vardu kalbėjęs Rimantas Ridikas akcentavo, jog frakcija biudžetui, nes jis formuojamas ydingai ir neįtraukiant visuomenės, nepritars. Jis sutiko, kad opozicija turėjo galimybę teikti fragmentines pataisas, tačiau puikiai žinojo, kad jos bus atmestos, todėl dalyvauti tokiame žaidime neverta.

Buvusiam merui konservatoriui Vitalijus Satkevičiui pasiteiravus, kiek savivaldybė šiemet dar galėtų pasiskolinti, jam buvo atsakyta, jog vos 4 mln. 779 tūkst. eurų.

Buvęs parlamentaras Povilas Urbšys stebėjosi valdančiųjų ir savivaldybės administracijos optimizmu, nes viskas sustingę, nežinia kiek tęsis karantinas ir ar nemažės pajamos. Politikui labiausiai rūpėjo, kiek savivaldybė prisidės prie Stasio Eidrigevičiaus menų centro steigimo.

Iš pradžių jam buvo paaiškinta, jog šiemet iš savivaldybės biudžeto prireiks 1,2 mln. eurų, o dar 1,7 mln. eurų bus gauta iš Europos Sąjungos. Vėliau savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna patikslino, jog iš viso menų centro projektas savivaldybei atsieis 3 mln. eurų, dar tiek pat tikimasi gauti iš Europos Sąjungos bei 5 mln. eurų iš Valstybės investicijų programos.

Projekto rengėjai sutiko, kad optimizmas, jog šiemet biudžeto pajamos augs kaip ant mielių yra menkas, juolab, kad ir pernai biudžeto surinkimo planas nebuvo vykdomas. Tuomet nebebūtų galimybių tenkinti net pačių būtiniausių poreikių.

Opozicijos atstovei Viktorijai Polzunovaitei pasiteiravus, kodėl Strateginio planavimo, finansų ir investicijų komitetas net nesvarstė Švietimo tarybos siūlymų, komiteto pirmininkas V.Staugaitis patikino, kad komitetas jų net negavo.

Opozicijos lyderė Gema Umbrasienė pareiškė, kad opozicija buvo pateikusi ne vieną, o 22 pataisas, tačiau nė į vieną nebuvo atsižvelgta, todėl pareikalavo argumentuoti, kodėl jos visos buvo atmestos.

Nepaisant opozicijos pastabų ir priekaištų, 15 valdančiųjų balsų pakako, kad šių metų biudžetas būtų patvirtintas. Kaip pagal jį Panevėžys gyvens – parodys laikas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: