Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Neteisėta bebrų medžioklė gyventojui kainuos iki 4800 eurų

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai kartu su Tauragės AVPK policijos pareigūnais, tikrindami informaciją dėl neteisėtai sumedžiotų laukinių gyvūnų, nustatė du pažeidėjus.

Tikrinant vieną sodybą Tauragės rajone, buvo rasti du ne mėgėjų žvejybos įrankiai – statomieji tinklai. Juos laikiusiam asmeniui bus paskirta 60–200 eurų bauda, tinklai paimti.

Kitoje sodyboje rasti šeši ne mėgėjų žvejybos įrankiai  – statomieji tinklai ir susūdyti aštuonių bebrų kailiai.

Paaiškėjo, kad sodybos šeimininkas neturi teisės medžioti, o bebrus jis sumedžiojo 2020 m. rudenį Irtuonos upelyje, Tauragės r.

Laukinių gyvūnų rūšims padaryta žala siekia 2790 eurų, asmeniui gresia bauda iki 1800 eurų. Be to, jam teks sumokėti ir baudą už neteisėtai laikytus tinklus – 60–200 eurų.

„Labai svarbu, kad saugodami aplinką, nustatydami pažeidėjus, mes galime bendradarbiauti su policija. O kad bendras darbas duoda gerų rezultatų, patvirtina šio savaitgalio reidas. Kartu aplinkosaugininkams vertinga ir žmonių pagalba – apie pažeidimus mums praneša ir patys žvejai, ir medžiotojai. Taigi mes matome, kad visuomenės atsakingumas tik auga“, – sakė Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos vyr. specialistas Mindaugas Salys.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: