AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2017-01-13

Neteisėtai gaunamas našlių pensijas teks grąžinti (video)

Dalis Lietuvos gyventojų našlių pensijas gauna neteisėtai. Po „Sodros“ patikrinimo paaiškėjo, kad kai kuriems šios išmokos mokamos, nors sudaryta jau kita santuoka. Skaičiuojama, kad daliai tokių asmenų į „Sodros“ biudžetą teks grąžinti net po kelis tūkstančius eurų.

Nemažai gaunančiųjų našlio pensiją yra sukūrę kitą šeimą ir apie tai nepranešę Sodrai. Tokie gyventojai ir toliau gauna priedą prie pensijos, kuri šiems nepriklauso. Atnaujintoje internetinėje duomenų bazėje sodros darbuotojai matys, kurie gyventojai po sutuoktinio mirties vedė ar ištekėjo antrą kartą ir nutrauks našlio pensijos mokėjimą.

Pasak „Sodros“ Panevėžio skyriaus vadovo, kai kurie geranoriškai sutiko grąžinti permokas, tačiau kita dalis asmenų, kategoriškai atsisakė mokėti, esą apie tai jų niekas neinformavo. Tad tokie atvejai perduodami nagrinėti teismui.

Tačiau „Sodra“ turi ir gerų žinių. Nuo šių metų sausio pirmos dienos padidėjo pensijos. Didesnes gaus senatvės pensininkai, netekto darbingumo pensijų gavėjai ir išankstinės pensijos gavėjai.

Pasak pensijų skyriaus vedėjos, šiomis dienomis „Sodroje“ tikra apgultis, sulaukiama tiek skambučių su klausimais, tiek atėjusiesi teiraujasi kiek gi jiems didės pensijos. Tačiau vedėja pabrėžia, kad visą šią informaciją galima gauti kur kas paprasčiau.

Planuojama, kad nuo 2018 –ųjų pensijos vidutiniškai dar didės apie 23 eurus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: