Netekus artimųjų, dokumentus vis tik rekomenduoja grąžinti

Jau trečias mėnuo kai mūsų šalyje nebeišduodami popieriniai dokumentai, tokie kaip santuokos, gimimo liudijimas ir panašiai. Visa informacija dabar perkeliama į elektroninę erdvę. Tačiau netekus artimųjų, policijos pareigūnai, dokumentus vis tik rekomenduoja grąžinti.

Atitinkami savivaldybių skyriai, kuriems bus reikalinga informacija apie asmens civilinę būklę, tam tikrai paslaugai suteikti, pavyzdžiui, socialinėms išmokoms išmokėti, leidimui laidoti išduoti ir pan., reikiamus duomenis turėtų gauti tiesiogiai iš Lietuvos Respublikos gyventojų registro ir neturėtų reikalauti iš asmenų pateikti civilinės būklės akto įrašo įregistravimo liudijimą ar civilinės būklės akto įrašą liudijantį išrašą.

Nors nauja tvarka įsigaliojo nuo sausio 1-osios dienos, nereti atvejai, kai gydymo įstaigos dar siunčia žmones į Migracijos tarnybą priduoti artimųjų dokumentus. Migracijos skyrių pareigūnai besikreipiantiems pasiruošę padėti.

Policijos pareigūnai primena, kad mirusiųjų artimųjų dokumentus priduoti būtina ir dėl to, kad šiais dokumentais nepasinaudotų ilgapirščiai ir sukčiai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: