Pradžia Bendruomenės naujienos Netradicinė mokytojo diena

Netradicinė mokytojo diena

0

Kiekvienais metais visi pedagogai, su virpančiomis širdimis, laukia spalio 5-osios, tarptautinės mokytojo dienos. Pedagogams skiriamos gėlės, gražūs žodžiai, teikiamos padėkos ir apdovanojimai, rengiami koncertai. Mokytojai prisimena savo ir kolegų geruosius sekmės pavyzdžius iš kurių galima pasimokyti.

Grupelė Panevėžio m. ikimokyklinių įstaigų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinio būrelio narių šiais metais mokytojo dieną įprasmino netradiciškai – Kauno m. logopedų ir specialiųjų pedagogų būrelio pirmininkės Rimos Kalinauskienės kvietimu, pasisemti kūrybiško darbo, ryšio su ugdytiniais, edukacinių aplinkų kūrimo idėjų ir kitokių diegiamų naujovių, vyko į Kauną. Specialistai lankėsi trijose įstaigose – lopšeliuose – darželiuose ,,Liepaitė” ir ,,Spindulėlis” bei Kauno Prano Daunio ugdymo centre.

R. Kalinauskienė, specialistų būrelio pirmininkė, lopšelio – darželio ,,Liepaitė” direktorė, pristatė savo vadovaujamą įstaigą, bendruomenę, papasakojo apie jos išskirtinumus, įgyvendintus ir dar numatomus planus, išsakė rekomendacijas kuriant edukacinę erdvę įstaigose. Aktorė, menų pedagogė ekspertė Inesa Paliulytė, dirbanti ,,Liepaitėje”, pravedė edukacinę veiklą, papasakojo apie mylimą savo darbą. Įdomu buvo apžiūrėti edukacines grupių erdves bei pasisemti naujų idėjų.

Kauno lopšelis – darželis ,,Spindulėlis” anksčiau buvo skirtas vaikams su judesio ir atramos aparato sutrikimais – pasakojo įstaigos direktorė Dalia Sinkevičienė. Dabar tai yra bendrosios paskirties ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kurioje veikia 4 specialiosios paskirties grupės. Direktorė pabrėžė, kad ,,Spindulėlyje” dirba puiki ir stipri švietimo pagalbos teikėjų komanda – specialieji pedagogai, logopedai, kūno kultūros mokytojai, psichologas, socialinis pedagogas, muzikos pedagogas ir menų pedagogas. Visi specialistai turi aukštas kvalifikacines kategorijas. Ugdytiniai gauna visas reikiamas pagalbas. Lopšelyje – darželyje įrengtas ,,Interaktyvių pojūčių kambarys” (interaktyvios grindys ir kitokios inovatyvios edukacinės priemonės), priešmokyklinio ugdymo grupės turi interaktyvią lentą, yra dvi sporto salės. Panevėžio specialistai išbandė interaktyvių grindų ir kitų priemonių galimybes, apžiūrėjo grupes ir kabinetus, susidomėję klausinėjo ir fotografavo patikusias idėjas.

Kauno Prano Daunio ugdymo centre specialistus iš Panevėžio pasitiko direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lolita Andriuškevičienė. Ji paaiškino, kad centre ugdomi vaikai, turintys regos ir įvairiapusių raidos sutrikimų ir didelius ar labai didelius ugdymosi poreikius. Konsultacijos ir pagalba teikiama autizmo spektro sutrikimų turintiems Kauno miesto ir respublikos vaikams, jų tėvams bei specialistams, kurie dirba ar susiduria su tokius sutrikimus turinčiais vaikais. Taip pat veikia aklųjų bei silpnaregių mokinių konsultacinis centras, kuriame konsultuojami ir ugdomi vaikai ne tik iš Kauno miesto, bet ir iš kitų savivaldybių. Iš kitų vietovių atvykę mokiniai yra apgyvendinami centre. Specialusis pedagogas Valdas Urbonavičius įdomiai papasakojo, apie savo darbo metodiką, dirbant su mokiniais, turinčiais autimo spektro sutrikimus. Svečiai buvo vedžiojami po klases ir supažindinami su priemonėmis, mokymosi erdvėmis.

Visos kelionės metu Panevėžio ikimokyklinių įstaigų logopedus ir specialiuosius pedagogus lydėjo Kauno logopedų ir specialiųjų pedagogų būrelio pirmininkė Rima Kalinauskienė. Išvyką vainikavo kolegų dovanojamas koncertas ,,Žalgirio” arenoje. Štai tokia netradicinė, įdomi, informatyvi ir gerai nuteikianti buvo Panevėžio specialistų mokytojo diena.

 

Panevėžio ikimokyklinių įstaigų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Eglė Mačinskienė, pavaduotoja Palmira Beleckienė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.