Netradicinė pamoka „Sibiro tremtis senolių atminty”

Kiekvienais metais Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla dalyvauja pamėgtoje akcijoje „Renkame Metų knygą“. Ieškome būdų, kaip įdomiau ir patraukliau pristatyti naujausias lietuvių rašytojų knygas vaikams ir paaugliams.

Pristatant Jurgos Vilės knygą „Sibiro haiku“ mokiniams kilo daugybė klausimų: kodėl lietuviai buvo tremiami į Sibirą, kur tas Sibiras yra, kodėl tiek daug negrįžo į gimtinę ir kt. Kilo mintis pasikviesti svečių iš Panevėžio politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, kad atsakymus mokiniai išgirstų iš trėmimo siaubą patyrusių žmonių lūpų. Į mokyklą atvyko šios sąjungos narės Regina Pleškienė ir Nijolė Keraitienė. Sausio 22 dieną skaitykloje įvyko integruota lietuvių kalbos ir technologijų pamoka „Sibiro tremtis senolių atmintyje“. Dalyvavo 5c ir 6b klasių mokiniai. Mokytoja Nijolė Sriubienė trumpai supažindino su tragišku lietuvių tautai laikotarpiu, penktokai skaitė įsimintiniausias knygos „Sibiro haiku“ ištraukas. Didžiąją pamokos dalį viešnios dalijosi skaudžiais prisiminimais apie kelionę sausakimšais gyvuliniais vagonais, stingdantį Sibiro šaltį, alinantį darbą, badą, mokyklas, gimtųjų namų ilgesį, retas džiaugsmo valandas. Žemėlapyje tyrinėjome vietas, kuriose gyveno lietuviai, žiūrėjome 70-ties metų senumo nuotraukas, primenančias tremtį. Šeštokai su mokytoja Laima Jatautiene kepė sausainukus ir dar šiltus padovanojo viešnioms, kad šie primintų gimtų namų kvapą ir šilumą…

Pamoka patiko visiems – viešnias stebino tai, kad penktokai ir šeštokai labai susidomėję klausėsi pasakojimų, o mokiniai džiaugėsi supratę, kokie mes laimingi gyvendami laisvoje Lietuvoje.

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos

bibliotekos vedėja Zita Januškevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: