Pradžia Bendruomenės naujienos Netradicinio ugdymo diena „Mes – gamtos vaikai“

Netradicinio ugdymo diena „Mes – gamtos vaikai“

855
0

Birželio 1d. – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – Miežiškių pagrindinės mokyklos 6 – 9 klasių mokiniai nutarė paminėti netradiciškai, geriau pažindami gamtą ir gyvūnus.

Pirmiausia visi nuvyko į Kazio ir Lijanos Kubilių ūkį, kuriame auginamos alpakos. Atvykus visus pasitiko šeimininkai, kurie papasakojo apie šio ūkio atsiradimą, apie jame auginamas alpakas, jų priežiūrą, svarbiausia – vilnos savybes. Visi nekantriai laukė, kada galės arčiau prieiti ir prisiliesti prie šių nuostabių gyvūnų, paglostyti jų švelnų kailiuką. Apie kiekvieną augintinį pasakojo tarsi apie vaiką: koks charakteris, ką mėgsta, kaip elgiasi. Alpakos ypač vertinamos dėl šiltos vilnos ir gero būdo: visada sukelia geros nuotaikos bangą ir net gali gydyti.

Keliaudami į Žaliąją girią vaikai sustojo Algio Gudo ūkyje, kur auginami elniai, danieliai, muflonai. Sužinojo, kad šeimininkui šis ūkis bei jo priežiūra yra labiau pramoga, o ne verslas. Šeimininkas ne tik papasakojo apie savo augintinius, bet surengė viktoriną bei apdovanojo vaikus.

Nuvykus į Žaliosios girios poilsiavietę „Vilktupis“ mokinių laukė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistinių tyrimų tarnybos kinologai Rimantas Tabokas ir Raimondas Baronas bei jų keturkojai tarnautojai Lordas ir Grantas. Aštriadančiai tarnautojai paklusniai vykdė šeimininkų komandas, viską suprato net iš žvilgsnio ar rankos judesio. Stebėjo, kaip šuo puola nusikaltėlį, ieško paslėpto daikto, narkotinių medžiagų, vikriai įveikia įvairias kliūtis ir dar daug kitų triukų. Sužinojo, ko reikia, kad šuo suprastų komandas. Pasirodo, reikia labai „nedaug“ – jam skirti labai daug laiko. Išlydėję kinologus vaikai su juos lydinčiais mokytojais kartu kepė dešreles, diskutavo apie prasmingai leidžiamą laiką ir dalinosi dienos įspūdžiais.

Ši diena visiems priminė, kad tarp žmogaus ir gyvūno yra labai tamprus ryšys, kuris gali suteikti daug gerų emocijų, netgi pamokyti kultūros. Jei su gyvūnu elgiesi pagarbiai, jis atsako tuo pačiu.

Mokytojos Vaida Sarapienė
Jolanta Četkauskienė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.