Netradicinio ugdymo diena, skirta Tarptautinės kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda dienai paminėti

Įgyvendinant projekto „Padėkime vieni kitiems būti sveikesniems“ veiklas 2018 m. birželio 8 d. Panevėžio pataisos namuose vyko renginys „Aš žinau savo stiprybes“, skirtas Tarptautinės kovos su narkomanija ir narkotikų kontrabanda dienai paminėti.

Paskaitoje dalyvavusios nuteistosios buvo ne tik dalyvės, bet ir šio renginio organizatorės. Visą mėnesį moterys rinko medžiagą apie psichiką veikiančias medžiagas, jų žalą žmogaus organizmui, šios problemos mastą pasaulyje ir liūdną statistiką Lietuvoje. Su šia užduotimi nuteistosioms padėjo susidoroti Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Pataisos namų skyriaus mokytojos. Informatikos mokytoja Simona Sipavičienė nuteistosioms padėjo parengti informacinius lankstinukus, kurie buvo dalinami renginio metu. Etikos mokytoja Gita Gelažytė kvietė susirinkusias moteris diskutuoti ir pasidalinti asmenine patirtimi apie potyrius „užribyje“. Po diskusijos nuteistosios žiūrėjo dokumentinį filmą „Krokodilas“, kuriame pasakojama apie žiaurias narkotiko vartojimo pasekmes žmogaus kūnui ir sielai. Renginyje dalyvavo bei patirtimis dalinosi savanoris, buvęs narkomanas Raimundas. Jis nuoširdžiai papasakojo savo buvimo užribyje ir pasveikimo istoriją. Renginio pabaigoje, skatinamos lietuvių kalbos mokytojos Ritos Sidaravičienės, moterys anonimiškai rašė samprotavimus apie narkotikus bei atsakė į anketoje pateiktus klausimus. Apibendrinus atsakymus paaiškėjo, kad 65 % apklausoje dalyvavusių moterų nurodė, jog narkotikų joms pirmą kartą pasiūlė pažįstami asmenys, iš jų 45 % sutiko pabandyti, o 17 % tapo priklausomomis. Marihuana, amfetaminas, heroinas – populiariausios narkotinės medžiagos, net 83 % apklausos dalyvių teigė, kad jų įsigyti laisvėje ypač lengva.

Nekaltas noras išbandyti kažką naujo dažnai jauną žmogų pastūmėja į mirtiną priklausomybę. Moterys vieningai teigė, kad narkotikų vartojimas – liga, o ir atsisakius šio žalingo įpročio vis tiek grėsmė išlieka, nes „adata moka laukti“… Išbrenda tik išrinktieji, ypač stiprios valios žmonės, o kiti taip ir nugrimzta į užribį.

Projektas „Padėkime vieni kitiems būti sveikesniems“ finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Projekto vykdytoja ir koordinatorė:

Panevežio pataisos namų

Socialinės reabilitacijos skyriaus

vyriausioji specialistė

Aušra Janevičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: