Neužmirštuolių puokštelė

(Artėjant mokslo metų pabaigai,  skiriu Pasvalio krašto mokytojams ir mokiniams)

Karantinas…? Todėl daugiausiai  būdami namuose, tvarkome visus namų kampelius.   Rasdami įvairiausių prirašytų lapų, juos skaitome ir gyvename prisiminimais. Suradau vienos mokinės Kristinos rašinėlį. Noriu pasidalinti savo mokinės mintimis. Pateikiu originalą.

,, Aš sapnuoju: graži pavasario diena ir mes visi sėdime istorijos kabinete. Diena tokia puiki ir saulėta, kad saulės spinduliai įsiskverbia į kabinetą ir apšviečia visus mus . Sėdime visi suglaudę ausis, nes žinome, kad reikės laikyti egzaminą. Tačiau įlėkęs į kabinetą Giedrius, šokinėdamas iš laimės, praneša kad šiandien mūsų mokytojos gimimo diena. Apstulbę iš laimės visi nutarėme pasveikinti mokytoją. Visi metėme mokytis ir išlėkėme į laukus gėlių. Skynėme gražiausias laukų gėles ir dėjome į vieną vietą, tik vienas iš mūsų vis prieštaravo, kad to neužteks, kad nunešę gėlių neišsisuksime iš egzamino. Nežinau iš kur , bet aš priskyniau puokštę neužmirštuolių ir maniau, kad tai geriausia dovana bus mokytojai. Nežinau, kodėl aš galvojau , kad būtent mane mokytoja geriausiai atsimins, nes neužmirštuolių mėlyna spalva supa žmogų, tai ne tik neužmirštuolės bet ir dangus, upės, ežerai, jūros, vandenynai…

Taigi aš sėdžiu viena ir galvoju, bei mąstau apie gyvenimą ir apie vienintelę žmogui brangiausią dieną – gimimo dieną, bet staiga vienas šūkteli ir visi pasileidžia bėgti į istorijos kabinetą. Įlėkę į jį, pamatėme, kad mokytoja tyliai stovi prie lango ir liūdnomis akimis žiūri į mėlyną dangų. Visi paduoda tą didžiulę laukinių gėlių puokštę.  Bet  man įteikus neužmirštuolių puokštelę, pamačiau, kad mokytoja gražiai pasižiūrėjo  tokiomis didelėmis mėlynomis akimis. Po to mokytoja iš rankų neišleido tos mėlynos nepamirštamos puokštelės, o aš niekada nepamiršiu tų gerų, mėlynų mokytojos akių.

 Tai tik sapnas, mano vizijos! Bet labai norėčiau, kad Jūs, Mokytoja, mane visuomet prisimintumėte, jeigu ir nepadovanosiu neužmirštuolių. ( Ir dabar savo akyse matau – stropią šviesiaplaukę savo  mokinę Kristiną ).                                  

Vlada Čirvinskienė, Pasvalys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: