Nevėžio upėje siūloma statyti hidroelektrinę

Panevėžio miesto savivaldybė gavo jau 3-iąjį pasiūlymą pradėti hidroelektrinės Nevėžio upėje statybas. Tačiau, administracijos vadovai pripažįsta, jog tokiam sprendimui trūksta, kol kas, informacijos.

Pirmasis pasiūlymas statyti hidroelektrinę Nevėžio upėje Panevėžio miesto savivaldybei pateiktas dar 2009-aisiais. Prieš porą metų dėl panašios elektrinės verslininkai kreipėsi dar kartą. O šiemet gautas trečiasis pasiūlymas, todėl miesto vadovai ėmė svarstyti apie tokios elektrinės naudą.

Pasak miesto vadovų, iki šiol svarstyti šį klausimą trukdė tai, jog nebuvo parengtas detalusis planas. Jį parengus, vis dar abejojama ir dėl ekonominės tokio pastato naudos, be to,- neįvertintas galimas poveikis aplinkai, rizika miestui.

Prie šio klausimo Panevėžio miesto vadovai sugrįš dar šį mėnesį. Jei galimybė Nevėžyje statyti hidroelektrinę bus įvertinta teigiamai, bus paskelbtas konkursas, kuriame galės dalyvauti visi norintys investuoti į šį objektą.
Plačiau vaizdo reportaže.

GNTV_logotipas_baltas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

5 Comments

  • Kokia dar edukacija vaikams? Kur dings miesto paplūdimys, nes HES turi apsauginę zoną? Čia grynas svaigimas ir pinigų plovimas. Ar nebus taip, kaip su PE konegeracine jėgaine? Nevėžis nėra upė tinkama energetikai, čia ir taip trūksta vandens nutraukus papildymą Šventosios vandeniu iš Kavarsko!

  • Įdomu kokiais vienetais bus skaičiuojama elektrinės galia? Megavatais?! Žiūrint į krentančio vandens kiekį, abejotina ar pasuktų 10Kw turbiną.Tai reiškia prie stebuklingos elektrinės pavyktų prijungti 5 buitines skalbimo mašinas.Šeštoji būtų lemtinga ir sudegintų Panevėžio HES’ą.Energetikos ministras paskelbų nacionalinį gedulą…

  • Gal galima sukalti stoginę ir pastatyti elektrinę viryklę.Galės miestiečiai išsivirti zacyrkos ir pasišyldyti sosiskas.Vienai elektrinei viryklei galios tikrai užtektų.Gal dar užtektų ir elektriniai žoliapjovei.Būtų su kuo pilymo šlaitus apipjauti UŽ DYKĄ !!!!

  • Ne elektriniai žoliapjovei,o elektrinei žoliapjovei ! Beraštis…

  • Geriau atominę.Taip gražiau skambėtų-PANEVĖŽIO ATOMINĖ ELEKTRINĖ !

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *