Niurkonyse švęsti Šv. Aloyzo atlaidai

Niurkonyse švęsti Šv. Aloyzo atlaidai

970
0
DALINTIS
Niurkonių koplyčioje Šv. Mišias aukoja Domingo Avellaneda.

Birželio 17 d. pavakaryje Niurkonių koplyčioje (Pumpėnų sen.) buvo švenčiami Šv. Aloyzo atlaidai. Šv. Mišias aukojo Pumpėnų klebonas Domingo Avellaneda kartu su tik ką į Pumpėnus atvykusiu kunigu Marco. Šioje koplyčioje, kuri stovi jau beveik du šimtmečius, Šv. Mišios ir tebūna vieną kartą metuose. Kad tatai įvyktų, daug triūso ir pastangų įdėjo tikintieji, Pumpėnų bendruomenė, kraštiečiai ir kiti geradariai.

Niurkoniai yra ant Pasvalio ir Panevėžio rajonų ribos, renkasi abiejų rajonų žmonės, panevėžiečiai, pasvaliečiai. Koplyčios iš šventoriaus teritorija aptverta mūrine tvora, už jos ošia didžiuliai seni medžiai. Pakermošys čia būna kitoks – bendraujama, dainuojama, šokama, pasidalinama susineštinėmis vaišėmis netoli koplyčios laiptų.

Vieta užburianti, traukianti čia vėl užsukti, prisiminti garbingą vietos istoriją, aplankyti šalia stovinti obeliską, netoliese esančias Birželių kapines ir prisėdus pasiklausyti ramios Lėvens tėkmės.

Algimanto Stalilionio foto:
1. Niurkonių koplyčioje Šv. Mišias aukoja Domingo Avellaneda
2. Pumpėniečiai dainuoja kartu su svečiais
3. Dainuojama, šokama, diskutuojama

Ona Striškienė, Pumpėnų kraštiečių asociacijos „Pumpėniečių viltys“ narė

NĖRA KOMENTARŲ

PARAŠYTI KOMENTARĄ

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.