Nominacija „Santarvės puoselėtojas“ skirta Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokiniui

Gegužės 5d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyko 10-asis mažųjų rašytojų festivalis „Lietuvos vaikai kuria pasakas“.

Jo metu buvo apdovanoti trylikos nominacijų nominantai ir gražiausių pasakų kūrėjai. Nominacija „Santarvės puoselėtojas“ skirta Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos penktokui Deividui Zelenauskui už pasaką „Tamsa Šviesos karalystėje“.

Pasaka apie drąsų jaunikaitį, kuris susidraugavo su piktu slibinu, juoduose dūmuose skandinantį Šviesos karalystę, ir taip sugrąžino žmonėms laimę ir viltį. Lietuvos Santarvės fondo steigėjas Julius Kazėnas apdovanodamas Deividą ir jo mokytoją Aušrą Vaitkienę Auksiniu santarvės ženklu „Pro augenda concordia“(Už santarvės puoselėjimą) pasidžiaugė, kad santarvės idėjos „siekti tolerancijos bei supratimo tarp žmonių, tautų, kultūrų ir religijų, nesitaikstyti su blogiu bei neteisybe ir visame kame ieškoti gėrio vardan Tiesos, Meilės ir Santarvės“ gyvos jaunimo ir jų mokytojų širdyse.

Deivido sukurta pasaka iš 380 Lietuvos vaikų atsiųstų pasakų pateko į 10- ąją „Lietuvos vaikų pasakos“ knygą. 10- asis šalies mokinių kūrybinio konkurso „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ festivalis paliko daug malonių įspūdžių.

Tikėtina, kad Valdovų rūmų aplinka, ekspozicija, jaunųjų muzikantų konkurso „Muzikos spalvos“ laureatų koncertas, Vilniaus „Lėlės“ spektaklis „Pasakų dėžutė“, turininga ekskursija po Vilniaus senamiestį įkvėpė jaunuosius kūrėjus svajoti, ieškoti ir kurti.

Aušra Vaitkienė Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: