STT nuotr.

Nominacijos „Skaidrumo skleidėja“ nugalėtojai – Molėtų gimnazistai

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) inicijuoto konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ nominacijos „Skaidrumo skleidėja“ nugalėtojai lankėsi LRT ir Valstybės pažinimo centre. Šios nominacijos nugalėtoja tapo Molėtų gimnazijos II b klasė, kurios kūrybinį darbą „Sąžiningumas mūsų rankomis“ komisija įvertino aukščiausiu balu. Anksčiau skirtingose kategorijose buvo apdovanotos Kauno „Vyturio“ gimnazijos II g klasė ir Klaipėdos Vydūno gimnazija.

„Konkursą „Skaidrumą kuriame kartu“ inicijavome, siekdami ugdyti antikorupcinį sąmoningumą. Pagrindinis šio projekto tikslas ir buvo skleisti antikorupcines nuostatas švietimo įstaigose, taip stiprinant jaunosios kartos kritiško, skaidraus ir sąžiningumu grįsto požiūrio formavimą. Džiugu, kad konkursas sulaukė didžiulio susidomėjimo visoje Lietuvoje, o šiandien galime pasveikinti Molėtų gimnaziją, kurios II g klasė laimėjo nominaciją „Skaidrumo skleidėja“. Tik dirbdami išvien galėsime gyventi pilietiškoje ir stiprų antikorupcinį pagrindą turinčioje valstybėje“, – teigė STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius.

Nugalėjusi klasė lankėsi Lietuvos nacionalinio transliuotojo LRT būstinėje, kur susitiko su LRT tyrimų skyriaus vadove Indre Makaraityte. Po diskusijos moksleiviai aplankė Valstybės pažinimo centrą, kuriame juos sveikino ir apie STT pareigūnų darbą pasakojo STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius, Antikorupcinio švietimo skyriaus viršininkas Benas Aldakauskas, STT Saugumo skyriaus viršininkas Juozas Berenta ir kiti STT atstovai. Po STT veiklos pristatymo, moksleiviai apžiūrėjo stendą „Skaidrink Lietuvą!“ ir sėkmingai įveikė jo užduotis.

STT inicijuotas konkursas vyko 2021 m. spalio–lapkričio mėn. Konkurso tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: