„Norfos“ savininkas D. Dundulis apie maisto brangimą: kainos tikrai neis į mažėjimą

Šio pirmadienio TV3 aktualijų laidos „Karštai su tv3.lt“ tikrai daugeliui svarbi ir aktuali tema kainos, ar jos šiemet dar kils, kas labiausiai brangs, kas lemia jų augimą? Studijos svečiai: „Norfos“ prekybos tinklo savininkas Dainius Dundulis ir ūkininkas, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Ekspertai prognozuoja, kad netrukus gali brangti duona, miltai, makaronai… Tad laidos vedėjai teiravosi pašnekovų – kas lemia kainų augimą.

„Kodėl, kyla kainos?“, Dainiaus Dundulio klausė, laidos vedėjas ir portalo tv3.lt vyr. redaktorius Artūras Anužis.

„Visą laiką yra svyravimas – kažkas brangsta, kažkas pinga. Šiuo metu netgi yra tendencija mėsos pigimo. O grūdai brangsta ir iš kepėjų jaučiam šiokį tokį spaudimą dėl duonos brangimo. Aš tikrai nematau, kad bus dideli pokyčiai. Išskyrus infliaciją, bet ji, bet kokiu atveju, keliauja į viršų. Girdėjau, kad labai stipriai brangsta juodasis metalas, apskritai visas metalas brangsta. Tai nebent maisto produktų brangimas prasidės po to. Apskritai, žiūrint į ilgesnį laikotarpį – 10, 20, 30 metų, kainos bet kokiu atveju, tikrai neis į mažėjimą“, – sakė. D. Dundulis.

Tačiau visai kitokią nuomonę šiuo klausimu turi kitas laidos svečias – Remigijus Žemaitaitis. Laidos vedėjui M. Sėjūnui paklausus, kas vis tik brangina produktus, jis nurodė net kelias priežastis.

„Yra kelios priežastys. Covido situacija ir nelogiški vyriausybės sprendimai. Tai yra, dirbtinai stabdomas smulkusis ir vidutinis verslas, antras dalykas – paslaugos. Karantino metu didžioji paslaugų dalis buvo uždaryta, tai atidarius, bus didelė paklausa, tai reguliavimas atsiranda per kainas. Plius vyriausybė nesugebėjo priimti sprendimo dėl nuomos kompensavimo, kas buvo per pirmąjį karantiną, tai reiškia, reikės surinkt papildomai pinigų. Plius įvedė 30 proc. apyvartos kritimą. Tai, ką tai reiškia, Vyriausybė piktybiniais veiksmais padarė taip, kad kainos kiltų. Ir jos tikrai kils“, – užtikrintai kalbėjo R. Žemaitaitis.

R. Žemaitaitis įvardino dar ir tokias kainų kilimo priežastis: minimali mėnesinė alga kyla beveik 6 proc., nuo sausio mėn. pabrangusi elektra. Pasak jo, tėra klausimas: ar kainos iškart pakils po karantino, ar palaipsniui.

Vis tik, „Norfos“ tinklo savininkas neįžvelgia čia nieko neįprasto.

„Dirbu beveik 30 metų, tai visko mačiau. Galiu pasakyt tik viena: pirkėjas sako, kad yra labai brangu, o pardavėjas sakys, kad pigiai parduoda – tai amžina tiesa. Kaip taisyklė, kai ateina nauja karta politikų, prasideda šita problema. Neva nauja valdžia atpigins kainas, bet per 30 metų taip nėr buvę. Bet rinkos ekonomikoj veikia rinkos dėsniai. Scenarijai kartojasi tie patys“, – sako Dainius.

Dar daugiau karštų diskusijų apie visiems aktualius klausimus – šiandien, 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt“ per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: