AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2016-09-09

Norint gauti ligos pašalpą nebereikės varstyti “Sodros” durų

Nuo šiol norint gauti ligos pašalpą pakaks pateikti vienintelį prašymą, kuriuo vadovaujantis kaskart žmogui susirgus jam priklausanti ligos ar slaugos pašalpa bus skiriama automatiškai. Iki šiol prašymą skirti ligos pašalpą žmonės turėjo teikti už kiekvieną nedarbingumo laikotarpį.

Mokesčių mokėtojams vaikščioti po įvairias institucijas jau nebemadinga, nes visas su mokesčių mokėjimu susijusias procedūras galima kelių mygtukų paspaudimu atlikti internetu. Paprastas būdas darosi dar paprastesnis. Pavyzdžiui, nuo šiol vadinamąjį biuletenį pildyti internetu prireiks vos vieną kartą, o ateityje tai bus atliekama automatiškai.

„Sodros“ Panevėžio skyriaus direktorius sako, jog ši nauojovė ne tik palengvinimas gyventojams, kuriems tekdavo gaišti laiką ir stovėti eilėse, bet ir patiems „Sodros“ darbuotojams.

Nors ši naujovė turėtų sumažinti eiles „Sodroje“, tačiau specialistus neramina nemažėjančios eilės dėl privalomojo sveikatos draudimo skolininkų. Ypač dėl tų, kurie nedeklaravo savo išvykimo į užsienį.

Tie,kurie nedeklaravo savo išvykimo į užsienį ir grįžę nori atnaujinti sveikatos draudimą, privalo sumokėti visą skolą arba pateikti mokesčio administratoriui dokumentus, įrodančius, kad jis legaliai dirbo užsienyje ir ten mokėjo sveikatos draudimo mokesčius. „Sodros“ Panevėžio skyriaus direktorius sako, būtent dėl to ir kyla daugiausia nepasitenkinimo.

Draudėjams, kurie laiku neatsiskaito su “Sodros” biudžetu, yra taikomos priverstinio poveikio priemonės. Tiesa, ,,Sodra“ nedelsdama priverstinio išieškojimo priemonių imasi ir itin nedidelės vertės skoloms atgauti.

GNTV_logotipas_baltas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: