Norint gražios veido odos – nebūtina pakloti daug pinigų: grožio salonas namuose

Moterims įprasta palepinti save įvairiomis grožio procedūromis bent kartą per mėnesį – ypač populiaru veido odą puoselėti kosmetologijos kabinetuose. Tačiau darant visas reikiamas procedūras salonuose, išleisite daugybę pinigų, o ypač šiuo metu pastebima ir grožio paslaugų kainų kilimo tendencija. Ar tai reiškia, kad turime išvis atsisakyti tam tikrų malonių procedūrų? Atsakymas – ne, grožio paslaugos gali būti kur kas pigesnės, kai jas atliekame namuose.

Kad moterys mėgsta pasilepinti ir puoselėti savo grožį niekam nenuostabu. Tačiau grožio paslaugos gali kainuoti tikrai nemažai pinigų, o darantis visas jas salonuose, galima išvaistyti net ir visos šeimos biudžetui įtaką darančias sumas. Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ atliktas tyrimas išryškino šį skirtumą tarp vyrų ir moterų, klausiant kokioms kasdienėms išlaidoms jie skiria daugiausia pinigų.

„Kas dešimta moteris (11 proc.) kaip daugiausia asmeninio biudžeto pinigų suvalgančias paminėjo išlaidas grožio procedūroms ir prekėms. Tarp vyrų tokių – net penkis kartus mažiau. Tačiau vertinant bendrai, žmonės dažnai susigundo įvairių procedūrų akcijomis ar nuolaidų kuponais nepasvėrę jų tikrosios naudos ir vertės. Pavyzdžiui, nusiperka procedūrų su didele nuolaida, o atėjus į saloną paaiškėja, kad norint rezultato, reikės pirkti visą procedūrų kursą, kuris kainuoja kur kas brangiau. Tačiau nebūtina viso to atsisakyti, nemažą dalį procedūrų galima pasidaryti namuose – išleidžiant kur kas mažiau pinigų ir gaunant tokią pačią arba dar geresnę kokybę“, – sako „Credit 24“ Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė.

Šįkart – patarimai apie grožio procedūras veidui: ką geriausia atlikti namuose ir ko daryti nerekomenduojama?

Atsargiai naudokite ir kosmetinius, ir namuose randamus ingredientus

Kelias gražios odos link yra ilgas ir reikia nusiteikti skirti tam laiko. Net jei ir vaikštote pas kosmetologę reguliariai, procedūros namuose tik pagelbėtų – jų pagalba išlaikytumėte odos priežiūros tęstinumą ir pasiektumėte efektyvesnių rezultatų.

„Namuose galima susikurti tikrą grožio saloną, tačiau ne visas jame atliekamas procedūras galima atkartoti – nepiktnaudžiaukite šveitimo procedūromis ir rūgštiniais preparatais. Ypač vasarą reikėtų vengti rūgštinių priemonių arba jas naudoti tik vakare, o ryte dar papildomai naudoti apsaugas nuo saulės. Taip pat atsargiai naudokite išpopuliarėjusį retinolį (vitaminą A) – dažna, atlikdama tokias procedūras pati, gali odai tik pakenkti arba sulaukti nemalonių efektų, tokių kaip odos bėrimas ar paraudimas“, – aiškina BENU vaistinių Sveikos Odos instituto ekspertė Ramunė Uosienė.

Tačiau tai nereiškia, kad vietoje veido kosmetikos reikėtų naudoti namų gamybos veido priemones. Pavyzdžiui, veido kaukes iš šaldytuve esančių ingredientų ekspertė vertina skeptiškai.

„Tai moterys praktikavo senovėje, kai nebuvo tokios pažangios medicinos ir kosmetologijos, kokią turime dabar. Tikrai geriau reguliariai naudoti patikimas ir kokybiškas veido priemones, nei tepis kaukėmis iš maisto produktų. Tokias procedūras galima daryti nebent kaip pramogą“, – sako R. Uosienė, tačiau pabrėžia, kad tokias kaukes gali būti pavojinga naudoti nežinant savo alergenų. Pavyzdžiui, kai kurių moterų oda gali alergiškai sureaguoti į tam tikrus produktus, tarkime, citrusus. Taip odai bus padaryta daugiau žalos nei naudos.

Po vienos procedūros – stebuklo nebus

Kosmetikos specialistė įspėja visas, tikinčias sulaukti rezultato po vienos procedūros – veido odos priežiūra yra kasdienės grožio rutinos dalis. Norint gauti staigų efektą, galima naudoti momentinio poveikio priemones – ampules ar veido kaukes. Tačiau jos suteiks trumpalaikį poveikį ir pravers tik ruošiantis šventei ar vakarienei.

„Ilgalaikiai rezultatai pasiekiami tik su kasdiene ir sisteminga veido priežiūros rutina. Pavyzdžiui, kiekvieną dieną ryte ir vakare reikėtų kruopščiai nuvalyti makiažą, tonizuoti ir drėkinti veidą, naudoti serumus pagal odos tipą ar esamas problemas, ir tik tokiu būdu pasieksite matomų rezultatų“, – sako R. Uosienė.

Vasarą tai ypač svarbu, tačiau ir kitais metų laikais specialistė pataria nepalikti namų be apsauginio kremo nuo saulės. Veidą juo tepti reikėtų kas kelias valandas – saulė itin žalinga veido odai, ji sausina ir skatina senėjimo procesus. Dažnai klaidingai galvojama, kad patepus veidą apsauginiu kremu neįdegsite – tai mitas. Veidas įdegs, tačiau bus apsaugotas nuo žalingo saulės poveikio.

„Lepinkite veidą papildomomis drėkinančiomis procedūromis, ypač praleidus dieną saulės kaitroje. Vakarais naudokite drėkinančias lakštines kaukes, drėkinančius serumus ar naktines veido kaukes, kurios atstato veido odos drėgmės balansą. Taip pat nepamirškite ir savo lūpų – jos taip pat jūsų veido odos dalis. Norint išvengti sausėjančių ir skilinėjančių lūpų, jas reikėtų tepti apsauginiu kremu ar vazelinu su SPF apsauga“, – pataria kosmetikos specialistė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: