Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-08-26

Norite numesti svorį? išeitis – skrandžio balionas

Skrandžio baliono įdėjimas yra svorio metimo procedūra, kurios metu į skrandį dedama druskos tirpalu užpildyto silikono balionas. Tai padeda numesti svorį, nes riboja maisto suvartojimo kiekį, greičiau pajaučiamu sotumu. Skrandžio baliono procedūra gali būti alternatyva, jei nerimaujate dėl savo svorio, o dieta ir mankšta jums netinka. Kaip ir kitoms svorio metimo procedūroms, balionui reikia atsiduoti sveikesniam gyvenimo būdui. Turite nuolat maitintis sveikai ir reguliariai mankštintis, kad užtikrintumėte ilgalaikę procedūros sėkmę.

Kodėl tai daroma?

Skrandžio baliono įdėjimas padeda numesti svorį. Svorio netekimas gali sumažinti galimų rimtų su svoriu susijusių sveikatos problemų riziką, pavyzdžiui: gastroezofaginio refliukso ligą, širdies ligas ar insulto galimybę, aukštas kraujo spaudimą, obstrukcinė miego apnėją, nealkoholinė riebalų kepenų ligą, arba nealkoholinis steatohepatitą, 2 tipo cukrinį diabetą. Ši bei kitos svorio metimo procedūros ar operacijos paprastai atliekamos tik po to, kai bandėte numesti svorio pagerindami savo mitybą ir mankštos įpročius.

Ši procedūra gali būti jūsų pasirinkimas, jei: jūsų kūno masės indeksas (KMI) yra nuo 30 iki 40, jūs esate pasiryžęs keistis sveika gyvensena, reguliariai sekti mediciną ir dalyvauti elgesio terapijoje, jums anksčiau nebuvo atlikta skrandžio ar stemplės operacijų. Skrandžio balionai nėra tinkamas pasirinkimas visiems, turintiems antsvorio. Atrankos procesas padės jūsų gydytojui pamatyti, ar procedūra gali būti jums naudinga, jeigu norite profesonalaus proceso kreipkites į https://calorycare.lt/ specialistus.

Rizika

Įdėjus balioną, skausmas ir pykinimas paveikia maždaug trečdalį žmonių. Tačiau, šie simptomai paprastai trunka tik kelias dienas po baliono padėjimo. Šiuos simptomus paprastai galima pašalinti vartojant geriamus vaistus namuose. Nors retai, po skrandžio baliono įdėjimo gali pasireikšti rimtas šalutinis poveikis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei po operacijos atsiranda pykinimas, vėmimas ir pilvo skausmas.

Galima rizika apima baliono defliaciją. Jei balionas ištuštėja, taip pat yra rizika, kad jis gali judėti per virškinimo sistemą. Tai gali sukelti užsikimšimą, dėl kurio prietaisui pašalinti gali prireikti papildomos procedūros ar operacijos. Kiti galimi pavojai yra perpildymas, ūminis pankreatitas, opos ar skylė (perforacija) skrandžio sienelėje, kurią pašalinti gali tekti operuoti.

Kaip tinkamai pasiruošti procedūrai?

Jei ketinate į skrandį įdėti balioną, sveikatos priežiūros komanda turėtų pateikti konkrečias instrukcijas, kaip pasiruošti procedūrai. Prieš procedūrą gali tekti atlikti įvairius laboratorinius tyrimus ir egzaminus. Jums gali tekti apriboti tai, ką valgote ir geriate, taip pat kokius vaistus vartojate per laiką iki procedūros. Jums taip pat gali tekti pradėti fizinio aktyvumo programą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: