Norite sustiprinti vaiko emocinį intelektą? Leiskite jam žaisti

Visi žinome, jog vaikystėje, vienas iš svarbiausių užsiėmimų vaiko raidai vystytis yra žaidimo procesas, kurio metu sparčiai lavinami visuomeniniai įgūdžiai. Žaislai vaikams yra puiki priemonė, kurios dėka mažyliai gali lavinti savo bendravimo, aplinkos suvokimo ar net bendradarbiavimo įgūdžius.

Moksliniai tyrimai įrodė, kad žaidimas ankstyvąjį vaiko raidos vystymąsi paspartina net 33 proc. Teigiama, kad vaiko žaidimo trukmei prailginti svarbu ne tik tinkamai suplanuota, smalsumą žadinanti aplinka, bet ir rūpestingai parinkti plataus asortimento žaislai.

Kūryba ir vaizduotė yra labai svarbi ir neatsiejama žaidimo dalis. Vaikai, pasitelkę vaizduotę, žaidimu sugeba paversti bet kokį išgyvenimą ar daiktą. Duokite vaikui tuščią dėžę ir pamatysite, kaip ji akimirksniu pavirs automobiliu, lovyte, namu ar šviesos greitį lenkiančiu kosminiu laivu. Tai puiki užuomina į tai, kad parenkant žaislus labai svarbus jų daugiafunkciškumas.

Psichologai teigia, kad vaikai, neturėdami tinkamų sąlygų žaisti, patenka į rizikos grupę dėl socialinių normų neatitinkančio elgesio ir nepilnaverčio vystymosi. Mokslininkų įrodyta, kad žaidimo stoka trukdo formuotis savikontrolės įgūdžiams. Žaidimo nauda vaikui išties įvairiapusė – nuo ugdymo ar elgesio problemų sprendimo, kalbos mokymosi iki atsipalaidavimo ir išsivadavimo iš įtampos. Pavyzdžiui, statydamas kaladėlių bokštą, vaikas mokosi spręsti problemas – svarsto, kaip bokštą padaryti stabilesnį, aukštesnį. Tokie žaidimai su kaladėlėmis leidžia mažiesiems patiems priimti sprendimus, įveikti iššūkius ir galiausiai didžiuotis savo pasiektais rezultatais, o tai lavina jų fantaziją ir skatina mokytis per žaidimą.

Žaisdami vaikai stiprina pasitikėjimą savimi, gerina bendravimo įgūdžius, geriau supranta ir pažįsta savo bei kitų jausmus, išgyvena pritarimo arba atmetimo jausmą. Įvairių žaidybinių situacijų metu, vaikai nejučia lygina savo ir kito asmens požiūrį į tą pačią situaciją, mato kylančias skirtingas emocijas ir bando jas suvokti. O tai būtina, ugdant jų emocinį intelektą.

Žinoma, pagrindiniai vaiko ugdytojai yra tėvai, tad jų pareiga auginti mažylį tinkamai suformuotoje aplinkoje ir parinkti jo raidą skatinančius žaislus bei žaidimus. Tačiau daugelis vaikų nemažai laiko praleidžia darželiuose, kur funkcionaliai ir emociškai palankiai aplinkai tenka dar didesnis vaidmuo. Juk į darželį vaikas ateina ne tik pažaisti, bet ir ugdytis. Negana to, neretai bendraudamas su bendraamžiais, jis susiduria su emociškai sunkiomis situacijomis. Už šios aplinkos formavimą atsakingas pedagogas, o tinkamai parinkti žaislai gali padėti spręsti iškylančias psichologines problemas.

Tad kaip suformuoti funkcionalias ugdymo erdves? Kokias priemones pasirinkti, kad vaikai galėtų lavintis žaisdami ir bendraudami tarpusavyje ir per žaidimą būtų skatinamas jų prigimtinis kūrybiškumas? Kaip nepasiklysti tarp galybės įvairiausių priemonių?

Internetinėje parduotuvėje Kenditoys.com gausus įvairių modelių pasirinkimas – žaislai darželiams bei ugdymo įstaigoms. Mediniai, plastmasiniai, lavinamieji ir loginiai žaislai! Asortimente taip pat yra ir minkštų foteliukų, sofučių bei sėdmaišių, puikiai tinkančių poilsio zonoms. O svarbiausia yra tai, kad parduotuvė suteikia galimybę ugdymo įstaigų darbuotojams atvykti kartu su vaikais ir leisti jiems pažaisti. Taip lengviau nuspręsti, kurie žaislai labiausiai patinka vaikams, kurie yra kokybiški ir tinkami ugdymui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: