Nors sausa žolė vis dar liepsnoja, šiemet tokių gaisrų mažiau

Ilgąjį Velykų savaitgalį atvirosiose teritorijose kilo 116 gaisrų. Dalis gyventojų, užuot pasidžiaugę švente, skubėjo „pasirūpinti“ savo aplinka – sudeginti prie namų augančią nenupjautą pernykštę žolę. Daugiausia žolės gaisrų – net 41 ugniagesiams gelbėtojams teko gesinti pirmąją šv. Velykų dieną. Tądien jiems teko skubėti ir į pirmąjį durpyno gaisrą. Biržų rajone, Vabalninko seniūnijoje, Purvų I kaime, atskirais židiniais degė Purvų-Guodžių durpynas. Gaisro metu išdegė apie 3 jo hektarai. Apie gaisrą buvo pranešta 14.19 val., o ugniagesiams, kol jį užgesino, teko plušėti iki vėlyvo vakaro ir budėti per naktį.

„Nors kasdien sulaukiame pranešimų apie gaisrus atvirosiose teritorijose, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, tokių gaisrų gerokai sumažėjo, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas Mes ne kartą kreipėmės į gyventojus ragindami nedeginti pernykštės žolės, rengėme įvairias prevencines akcijas ir, manau, visuomenė mus išgirdo – sausa žolė padegama vis rečiau, žmonės tapo sąmoningesni. Pernai pavasarį ugniagesiams gesinti sausos žolės gaisrų tekdavo važiuoti po 100 ir daugiau kartų per parą, šiemet šie skaičiai gerokai mažesni. Tikiuosi, kad taip bus ir ateityje ir ugniagesiai gelbėtojai galės lengviau atsikvėpti. Tad noriu paprašyti, būkime ir toliau sąmoningi, tausokime gamtą ir ypač miškus, kuriuos gesinti yra labai sudėtinga.“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet kilo 1010 gaisrų atvirosiose teritorijose. Jų metu išdegė 673 ha pievų, ražienų, durpynų ir durpingų pievų, miškų ir miško paklotės. Pernai iki balandžio 14 d. ugniagesiams gelbėtojams teko gesinti 1841 gaisrą atvirosiose teritorijose, o per metus jų buvo kilę beveik 5 tūkst.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: