Nosies plastinė operacija – ką privalote žinoti?

Keičiantis laikams, kinta ir požiūris į plastinę chirurgiją – jei seniau vienetai išdrįsdavo pagalvoti apie estetinę operaciją, dabar vis daugiau lietuvių pasiryžta kreiptis į plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojus su prašymais pakoreguoti jų netenkinančią kūno dalį, kuri menkina pasitikėjimą savimi ir temdo gyvenimo džiaugsmą. Viena dažniausių problemų, kamuojančių tiek moteris, tiek vyrus ir atvedančių į plastikos chirurgo kabinetą – nepasitenkinimas nosies išvaizda, apie kurios korekciją papasakos klinikos „fi clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, medicinos mokslų daktaras Vygintas Kaikaris.

Nosies plastinė operacija – atsakingas žingsnis. Kokios priežastys dažniausiai lemia pasiryžimą operuotis?

Aš išskirčiau dvi priežastis – jaučiamas nepasitenkinimas savo nosies estetine išvaizda arba sveikatos sutrikimai, kuriuos sukelia iškrypusi nosies ašis. Pirmoji priežastis aktualesnė moterims – jos kreipiasi dėl kreivos, asimetriškos, į akis krintančios nosies, didelės kuprelės, plataus bei storo nosies galo, dėl kurio vengia fotografuotis, vengia sėdėti pasisukusi šonu į kitus, kadangi mano, jog visi nužiūrinėja būtent jos nosį, nesijaučia pasitikinti savimi.

Antroji priežastis dažniausiai pas plastikos chirurgą atveda vyrus, kurie skundžiasi apsunkintu kvėpavimu, atsiradusių dėl nosies vožtuvų nepakankamumo arba kenčiančius nuo knarkimo, kurį sukelia kreiva nosies pertvara. Nosies pertvaros operacija ne tik palengvina kvėpavimą, bet ir užkerta kelią sudėtingesnių ligų vystimuisi.

Ar atlikta nosies plastinė operacija padės turėti išsvajotą nosį?

Klaidinga manyti, jog plastikos chrirugas – stebukladarys, galintis sumodeliuoti kokią tik nori formą bei dydį. Realybė yra visai kita – būsimas rezultatas priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo, chirurginių galimybių, todėl konsultacijos metu viską ir išsiaiškiname – kokie paciento lūkesčiai ir norai, o įvertinęs atvejį atvirai pasakau, kuriuos iš jų bus galima įgyvendinti. Be to, kokio pooperacinio rezultato galima tikėtis pacientas pamato jau konsultacijos metu – atsižvelgdamas į lūkesčius ir chirurgines galimybes padarau nosies 3D modelį.

Teko girdėti atvejų, kai pacientams atlikta nosies plastinė operacija apsunkino kvėpavimą. Ar tai tiesa?

Kvėpavimas gali apsunkti tuomet, kai operacijos metu pažeidžiama nosies pertvara. Norint to išvengti, operacijos metu privalo dalyvauti ir otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų gydytojas), kuris rūpintųsi kvėpavimo funkcijos išsaugojimu, o plastikos chirurgas galėtų susitelkti į estetinę nosies išvaizdą. Jei planuojate atlikti nosies korekciją, būtinai savo plastikos chirurgo pasiteiraukite, ar operacijos metu dalyvauja ir otorinolaringologas, kadangi tikrai ne visose klinikose tai įprasta.

Ar po atliktos nosies plastinės operacijos bus matyti randai?

Randų bijoti nereikia, kadangi operacijos metu pjūviai daromi arba nosies gleivinėje, kur matomi nebus visai, arba nosies šulelio (kolumelos) srityje ir yra pratęsiamas šnervių gleivinėje abiejose pusėse, kur liks vos kelių milimetrų ilgio randelis, kuris laikui bėgant išbals ir išsilygins.

Kada po nosies plastinės operacijos galima grįžti į įprastą gyvenimą?

Labai priklauso nuo to, kas jums yra įprastas gyvenimas. Jei jūsų darbas nereikalauja aktyvios fizinės veiklos, į jį grįžti galima jau po 2 savaičių, kadangi po 10-14 dienų nuimtas įtvaras, kraujosruvos išnykusios. Jei dirbate fizinį darbą, reikės pasiimti ilgesnes atostogas, kadangi fizinės veiklos bei sporto po operacijos reikia vengti apie 3-4 savaites.

Kokių pokyčių galima tikėtis po nosies plastinės operacijos?

Patys akivaizdžiausi – išvaizdos pokyčiai. Operacijos metu galima ne tik pašalinti kuprelę, sumažinti nosį, bet ir pakoreguoti nosies galiuką bei šnerves. Man, kaip gydytojui, be galo malonu matyti ir kitus – vdinius pokyčius, kuomet pacientas, atsikratęs kompleksuoti verčiančių trūkumų, tiesiog spinduliuoja pasitikėjimą savimi ir džiaugsmą.

PR


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: