Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-06-21

NT projektus finansuojanti „Profitus“ jau sutelkė 30 mln. eurų investicijų

Didžiausia lietuviško kapitalo sutelktinio finansavimo platforma (SFP) „Profitus“ jau sutelkė daugiau kaip 30 mln. investicijų, jos skirtos finansuoti per 200 NT projektų įvairiuose Lietuvos miestuose.

„Profitus“ veiklą pradėjo 2018 m. rugpjūtį, kaip SFP, orientuota į NT projektų ir verslo finansavimą. Šiuo metu įmonės internetinėje investavimo platformoje yra per 18500 užsiregistravusių vartotojų, iš jų – daugiau kaip 2500 yra aktyvūs investuotojai.

Pasak „Profitus“ įkūrėjos ir vadovės Viktorijos Čijunskytės, šiuo metu kiekvieną mėnesį aktyviai investuoja apie 900 žmonių, ir tai tris kartus daugiau nei pernai. Vidutinė investuojama suma taip pat auga, tik ne taip ženkliai. Šiemet vidutiniškai investuojama po 750 eurų. Pernai ši suma buvo 25 eurais mažesnė. Viena didžiausių vienu metu investuotų sumų siekė 0,5 mln. eurų, šią sumą investavo fondas, ne fizinis asmuo.

„70 proc. investicijų skiriama NT projektams Vilniuje ir Kaune, likę 30 proc. – projektams, vystomiems Lietuvos kurortuose. Ne tik pajūryje, bet ir Druskininkuose. Beje, pajūryje, Klaipėdos rajone vystomas projektas „Šeimos alėja“ yra ir didžiausios investicijos sulaukęs projektas. Jam sutelkta 1,53 mln. eurų, projektas jau baigtas, investuotojams uždarbis išmokėtas“,- teigia V. Čijunskytė.

„Investicijų saugumą užtikrina tai, kad finansavimo siekiantis verslas turi užstatyti savo nekilnojamąjį turtą. Tai yra tvirčiausias garantas mūsų platformoje investuojantiems žmonėms, kad jų investicijos saugios ir perspektyvios. Nuo 2018 m. investuotojai jau uždirbo daugiau kaip 1,2 mln. eurų“,- sako „Profitus“ vadovė.

Beje, šioje platformoje investuoja ne tik Lietuvos gyventojai. Šiuo metu 5 proc. investuotojų yra iš užsienio, jie jau investavo apie 1 mln. eurų. Aktyviausiai investuojama iš UK, Vokietijos bei Danijos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: