Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė

Nuo kolegų užsikrėtę pareigūnai gaus mažesnes išmokas nei viruso pakirsti gatvėje

Pareigūnui, tarnybos metu užsikrėtus Covid-19 nuo bet kurio asmens, būtų mokama didesnė nedarbo išmoka, nei tuo atveju, jeigu jis užsikrės nuo kolegos. Štai taip Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nusprendė nuolat rizikuojantiems teisėsaugos pareigūnams ir tarnybų darbuotojams pakoreguoti ligos išmokas.

Seimas pritarė tokiai socialinės apsaugos ir darbo ministrės iniciatyvai ir priėmė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisą. Joje numatoma, kad sveikatos, visuomenės saugumo, viešosios tvarkos palaikymo ir (ar) švietimo srityje dirbantys asmenys, užsikrėtę Covid-19 tarnybos ir pareigų atlikimo metu gaus pilną atlyginimo kompensaciją. Tačiau, jei užsikrės nuo savo bendradarbio, susirgusio dėl kontakto, kurį turėjo tarnybos metu, darbuotojas gaus mažesnę atlyginimo kompensaciją. Skirtumas siekia 20 proc.

„Koks tikslas šitaip skirstyti kompensacijas į didesnes bei mažesnes – sunku paaiškinti. Pareigūnai kasdien rizikuoja užsikrėsti, jų darbas tiesiogiai susijęs su įvairiausiais kontaktais. Ir gaunasi paradoksas – jeigu, tarkime, po kontakto su sergančiu pareigūnas, to dar nežinodamas, virusą parneš kolegoms, jis gaus didesnę išmoką nei kolegos. Labai viliuosi, kad tai tik neapsižiūrėjimo klaida ir ji bus skubiai ištaisyta. Šiuo metu nelengva visiems, o tokios iniciatyvos tik skatina nereikalingą įtampą pareigūnams“,- situaciją komentuoja Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Jos manymu, tokiais įstatymo pakeitimais bandoma sutaupyti visai ne ten, kur reikėtų. Juolab, kad tai sukuria papildomą biurokratinę naštą.

„Pamėginkime suprasti, kiek papildomo darbo užkraunama pareigūnams.  Mėginimas aiškintis ir  vertinimas, ar pareigūnas virusu užsikrėtė nuo žmogaus, su kuriuo turėjo kontaktą tarnybos metu, ar nuo kolegos, su kuriuo susitinka darbe, nėra toks jau paprastas. O ir esmės nekeičiantis – juk nesvarbu nuo ko užsikrėtei, virusas vienodai grėsmingas visų žmonių sveikatai. Gydymasis taip pat nesiskiria, todėl mes visiškai nesuprantame tokio diferencijavimo“,- piktinasi L. Soščekienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: