Nuo kovo litus į eurus nemokamai keis tik bankai

Nuo kovo 1 d. Lietuvos paštas ir kredito unijų skyriai litų į eurus nemokamai nebekeis, tačiau šią paslaugą ir toliau teiks bankai. Iki birželio 30 d. litų banknotai ir monetos nemokamai bus keičiami 346 bankų padaliniuose, o nuo liepos 1 d. iki metų pabaigos 89 bankų padaliniai keis tik litų banknotus. Tuo tarpu trys Lietuvos banko kasos litų banknotus ir monetas nemokamai keis neribotą laiką.

Nuo sausio 2 d. iki vasario 25 d. Lietuvos pašto skyriuose iškeista 807 mln. litų (233,7 mln. eurų), 14 kredito unijų skyrių – 9,2 mln. litų.

Grynųjų litų į eurus keitimo vietos skelbiamos www.euras.lt esančiame interaktyviame žemėlapyje.

Susiruošę į valiutos keitimo vietą, nepamirškite asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) – valiutą keičiančios įstaigos turi teisę jo paprašyti. Norint išsikeisti daugiau nei 15 tūkst. litų privaloma iš anksto įspėti padalinį, kuriame ketinama keisti pinigus.

Finansų ministerija primena, kad litai į eurus nekeičiami nei namuose, nei gatvėje. Sulaukus siūlymų registruoti turimus litų banknotus arba keisti santaupas oficialiai nepatvirtintose keitimo vietose, apie įtariamą klastą nedelsdami praneškite policijai telefonu 112.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: