Nuo liepos pradžios Panevėžyje Nevėžio upėje prasidės žoliapjūtė

Vos ne mitais apipinta vandens augalų pjovimo, žoliapjove ir amfibija vadinamas ir beveik 80 tūkst. eurų kainavęs, įrenginys nuo liepos pradžios Nevėžio upėje Panevėžyje turėtų pradėti darbą. Tikimasi, kad šiemet ji sugebės „iššienauti“ Nevėžio upės ruožą nuo J.Biliūno gatvės („Ekrano“ užtvankos) iki Smėlynės gatvės tilto. Kitam upės ruožui iki Vakarinės gatvės nuo vandens augalijos išvalyti paskelbtas konkursas, tačiau darbų kaina paaiškės tik jam pasibaigus. „Šienauti“ vandens augaliją iki liepos pradžios buvo draudžiama dėl žuvų neršto.

Panevėžio miesto savivaldybei su kitais keliais projekto dalyviais įsigijus žoliapjovę-amfibiją paaiškėjo, kad Panevėžyje nėra specialisto, kuris ją galėtų valdyti, nes tam reikalingas laivavedžio pažymėjimas. Po to nesisekė rasti draudikų, kas galėtų apdrausti gana neįprastą mūsuose galbūt net išskirtinį įrenginį. Galiausiai vos išvežta iš garažo vandeninė žoliapjovė sugedo ir, laimei ar nelaimei, buvo suremontuota. Šiemet tikimasi, kad trečias kartas nemeluos ir ji išplaukusi į seklius Nevėžio vandenis atitarnaus už investicijas.

Kaip sakė Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė ekologė Rūta Taučikienė, bendrovėje „Panevėžio specialus transportas“ žiemojusi vandens žoliapjovė paruošta darbui ir tikimasi, kad šiemet nesklandumų bus išvengta. Kadangi ji yra palyginti mažos galios jai patikėta tik nedidelė Nevėžio atkarpa, o kitai upės daliai valyti ieškoma galingesnę techniką turinčio rangovo.

R.Taučikienės teigimu, šiemet problemų dėl žoliapjovės aptarnavimo neturėtų kilti, nes vienas „Panevėžio specialaus autotransporto“ bendrovės darbuotojas praėjo specialius dviejų mėnesių kursus Vilniuje, o dabar praktikuojasi Trakuose.

Pasiteiravus, kada šiemet galėtų baigtis Nevėžio žoliapjūtė, ponia R.Taučikienė retoriškai atsakė: „Dirbs tol, kol išvalys visą upę“.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *