Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonija

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, 9 mėnesius trunkantis nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos etapas – BAIGTAS!

Rugpjučio 28 d. Karaliaus Mindaugo husarų batalione vyko iškilminga ceremonija skirta Karaliaus Mindaugo husarų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimui į atsargą. Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą  atliko ir į atsargą iškilmingai išleisti ~330 karių.

Geriausius karius aukštesniais kariniais laipsniais bei padėkomis už parodytą išskirtinę iniciatyvą, sumanumą ir motyvaciją, pavyzdingą elgesį, puikų ir nepriekaištingą įgytų žinių taikymą, vykdant pavestas užduotis, paskatino bei apdovanojo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas plk. ltn. Vilius Zagurskis. Prie apdovanojimų prisidėjo Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetų grupės Panevėžio medicininės paramos vieneto vadas mjr. Vygintas Sereika, kuris įteikė daiktines dovanas kariams už tvirčiausią sveikatą. Kartu su nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariais, nebuvo pamiršti ir mūsų profėsines karo tarnybos kariai, kuriems buvo suteikti ne tik aukštesni kariniai laipsniai, bet ir padėkos bei apdovanojimai už pavyzdingą tarnybą. Sveikiname husarus!

Karių išleidimo ceremonijoje, kaip ir kiekvienais metais, buvo paskelbtas geriausias laidos karys, kuriuo šiais metais pripažintas eil. Šarūnas Leika:

“Noriu padėkoti savo tėvams, kurie suteikė man galimybę viską išbandyti šiame gyvenime, Karaliaus Mindaugo husarų batalionui kurie rūpinosi manimi, savo vadams kurie išmokė visko ko patys mokėjo ir žinoma norėčiau padėkoti savo būrio draugams/kolegoms. Ačiū!”

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas plk. ltn. Vilius Zagurskis:

„Jus atėjote į šį batalioną prieš 9 mėnesius, praėjus trims savaitėms, ištarėte priesaikos žodžius ir nuo tada jūs tapote ne tik prisiekusiais Lietuvos kariais, bet ir vieninteliais Lietuvoje husarais. Pačioje pradžioje mačiau jus stovint tokioje pačioje rikiuotėje – daugelių akyse buvo nerimas, galvoje pilna klausimų, bet šiandiena, matau tikrai gerai ir stipriai parengtus husarus. Ką tai sako? Tai, kad jūs kažką išmokote, sutvirtinote padalinį  bei batalioną. Bataliono vadovybė didžiuojasi karių pasiektais rezultatais ir tuo, kad šiandien išleidžiami į atsargą kariai pareigą Tėvynei atliko nepriekaištingai. Ačiū Jums visiems už tarnybą!”

Pasibaigus ceremonijai, kariai grįžo į kareivines, kur liko atlikti paskutinę tarnybos ųžduotį – atiduoti kario uniformą.

Ši nuolatinės privalomosios karo tarnybos karių laida buvo kiek neįprasta, tiek profesinės karo tarnybos kariams, tiek jauniesiems husarams. Neseniai pasibaigęs karantinas, trukęs apie 3 mėnesius, paįvairino standartinį karinio rengimo ciklą, bet prisitaikydami prie pasikeitusių tarnybos sąlygų, kariai sugebėjo pasiekti aukštą pasiruošimo lygį, o batalione įgauti kariniai įgūdžiai, surasti nauji draugai ir patirti išgyvenimai karių mintyse išliks dar ilgai. Dalis nuolatinės privalomosios karo tarnybos karių tęs tarnybą, įgyje, profėsines karo tarnybos kario statusą, o visi tarnybą baigę kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės rezervą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: